TESLA - ciekawostki

ELuk

Pionier e-mobilności
No faktycznie same udogodnienia - a matrixy dalej nie działają chyba już drugi rok :LOL:
Matrixy działają zgodnie z opisem.
Reflektory przednie są w technologii matrix.
Nigdzie Tesla nie podała, że będą działały inaczej niż działają.
To nabywcy zaczęli oczekiwać funkcji inteligentnych zakaladajac, że za „dwa tygodnie” Tesla to uczyni updatem.
Wobec tego trudno oczekiwać czegoś, czego nie było, a tym bardziej mieć o to pretensje.
👍😉😎
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Parkowanie w duzym miescie bez czujnikow to katastrofa.
Ja i tak uwazam ze czujniki w tesli sa dosc slabe, w leksusie raczej dzialaly do 10cm, tutaj juz 30cm od obiektu pokazuja STOP
Rozumiem ze chca to zrobic na kamerach… pewnie bedzie dzialalo tak dobrze jak wycieraczki i swiatla automatyczne, wiec co jakis czas przeczytamy o rozjechanym piesku ktory pechowo podszedl jak tesla stala.
Kamera tylna w zimie wymaga czyszczenia dwa trzy razy dziennie… jak to ma dzialac jak po deszczu dojade i bede chcial cofnac na parkingu ?
Mogli zostawic czujniki ale wszystko oprzec glownie o kamery… a tak, kamer jeszcze nie ma i moze beda za rok, a ludzie sie mecza parkujac.
 

danielm

Pionier e-mobilności
Ja zawsze i tak jeżdze na wyczucie nawet z czujnikami i im nie ufałem nigdy w innych samochodach(mimo że świetnie działają), z tyłu kamera wystarczy, bardziej chciałbym awaryjne hamownie na prędkościach parkingowych bo z tego akurat skorzystałem kiedyś i w Tesli akurat mozna sie miło czasem zaskoczyć i dostać po czasie takie coś. Długie światła w Tesli nie używam praktycznie bo nie ma gdzie, w poprzednim aucie mam automatyczne i tam czesto używam w tych samych miejscach bo działa świetnie wygaszanie róznych obszarów.
tak tylko wybierając innych producentów wiesz co kupujesz i to co kupujesz już się nigdy nie zmieni. kupując tesle nie masz pojecia co zamawiasz, nie masz pojęcia co dostaniesz a zanim sprzedasz auto nauczy się sztuczek o których nie wiedziałeś że je chcesz kupując :)
 

Pabloss

Posiadacz elektryka
Wydaje mi się że to zaczyna przypominać trochę "bicie piany". Jako przyszły użytkownik Tesli i obecny samochodu który posiada czujniki parkowania, kamerę z tyłu, czujnik świateł i wycieraczek powiem tak - oczywiści że się zdziwiłem jak dowiedziałem się że nie będzie czujników i zastąpią to kamery (nie do końca wiadomo kiedy, ale zastąpią) to musiałem się zdecydować czy jest to "coś" co zawarzy na decyzji kupna czy nie samochodu. Ale po przeczytania opinii, testów samochodu postanowiłem że trzeba zaufać Tesli i po prostu poczekać na update softu. Przecież trzeba założyć że oni wiedzą co robią. Wiedzą że wielu ludzi przyzwyczajonych do pikania i pokazywani odległości do przeszkody.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Ja np nie sądziłem i to tu pisalem nawet, że przyzwyczaję się do kamer podczas cofania. Teraz prawie nie patrzę już w lusterka, ( skladam je wcześniej ), lub jak się złożą w lokalizcji same, to jak kiedys je otwierałem, teraz już nie.
Inaczej mam z czujnikami, nie ufalem im nigdy i nie ufam nadal, to nie oznacza ze nie są przydatne ale mam doswiadczenia z nimi różne i koszowne czasem, więc..... Jednak wyczucie lub kamerka albo im więcej tym pewniej
 

Darek1

Posiadacz elektryka
Czy w Xie, tylna kamerka brudzi się jak w 3ce?
Brudzenie kamerki jest tym, czego najlepszy soft nie przeskoczy. Przez to uważam, że w 3ce soft nie zastąpi czujników w 100%.
PS Ja z kolei ufam czujnikom. Ale tylko fabrycznym. Nie aftermarketowym.
 

Doktor

Posiadacz elektryka
Czy w Xie, tylna kamerka brudzi się jak w 3ce?
Brudzenie kamerki jest tym, czego najlepszy soft nie przeskoczy. Przez to uważam, że w 3ce soft nie zastąpi czujników w 100%.
PS Ja z kolei ufam czujnikom. Ale tylko fabrycznym. Nie aftermarketowym.
Brudzi się tak samo. Może minimalnie rzadziej, bo jest wyżej, ale to znikoma różnica.
 
Top