Tesla Model 3 RWD z baterią LFP

ciastek

Pionier e-mobilności
Znalazłem na wynajem 3 SR+ 2021, jutro pytam czy to LFP, jak to najprościej sprawdzić?
Z Instrukcji
Aby sprawdzić, czy pojazd jest wyposażony w akumulator LFP, wybierz kolejno Sterowanie > Oprogramowanie > Dodatkowe informacje o pojeździe. Jeśli pojazd ma akumulator wysokiego napięcia LFP, na liście będzie widoczna pozycja „Typ akumulatora wysokiego napięcia: litowo-żelazowo-fosforanowy”. W przeciwnym razie na liście nie będzie podanego typu akumulatora wysokiego napięcia.
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Chodzi o funkcjonalność która powoduje że gdy rekuperacja jest niedostępna Tesla używa automatycznie hamulców aby osiągnąć wrażenie jakby rekuperacja była normalna ja
 

Michal

Moderator
Ale jak to?
18,5kWh * 1,8 + 57,5kWh * 17% = 43,075 kWh -> jak to się ma do pojemności baterii 57,5kW? Przecież cała "obsługa" auta nie skonsumowała 14,5kWh...

Sam stoję teraz przed wyborem TMY RWD vs LR (mam zamówienie na EV6 ale już 15 miesięcy opóźnienia i chyba nic z tego nie będzie).
I w LR 4x4, moc, i bateria mogą zrobić robotę... tylko różnica w cenie 30k i dofinansowanie 27k.... robi się 57k ;-).
Jeśli masz włączony tryb wartownika, to można liczyć, że zużywa on około 200W, co przy 8 godzinnym postoju pod pracą + 1h pod sklepami itp. daje 1,8 kWh.
Skoro @Szymek, robi 180 km w odcinkach 25-30 km, to zakładam, że 5x w tygodniu jeździ do pracy, czyli w ten sposób wartownik zjada mu jakieś 10 kWh tygodniowo. Do tego ogrzewanie przed wyjazdem i wychodzi te 14 kWh.

Jeśli chcecie porównywać do BMW i3, to proponuję brać to pod uwagę. Wartownika można wyłączyć. Nie jest wymagany ;)
Bez wartownika powinno wyjść spokojnie 50 km zasięgu więcej.

Ponadto, skoro dojeżdża 25-30 km, to zakładam, że nie są to dojazdy miejskie, tylko jednak podmiejskie. Dlatego znowu, aby porównywać z innymi autami, trzebaby patrzeć na podobne warunki.
 
Last edited:

daniel

Señor Meme Officer
Wartownika można wyłączyć. Nie jest wymagany ;)
Można go wyłączyć pod domem, pod pracą oraz w miejscach dodanych do ulubionych. Trzy pola do odhaczenia w menu Bezpieczeństwo.
Pod domem mam strzeżony parking, ulubione to miejsca gdzie mogę bezpiecznie zostawić samochód. Pod sklepem nadal automatycznie działa Wartownik.
 

danielm

Pionier e-mobilności
To chyba przełoży się na zwiększenie zużycia?
tak i nie. po pierwsze jak większość rzeczy będzie to opcja do wlączenia jeśli chcesz, pozatym to ma wyrównywać zachowanie samochodu więc będzie dokładać hamulców do rekuperacji czyli bardziej przecieraż rdze z nieużywanych hamulców niż zużywać klocki
 
Top