Jaceq

Posiadacz elektryka
Mam jedną rezerwację, ale widzę na stocku podobną, którą mógłbym wziąć. Jak to zrobić najlepiej:
  1. zmodyfikować moją istniejącą rezerwację
  2. zrobić nową rezerwację i ponownie zapłacić 1200zł
  3. dodzwonić się do Ząbek i dopytać :LOL:
Najlepsza opcja 3, ale czy jak zmodyfikuję istniejący konfig to automatycznie dopasuje mi teslę ze stocku, czy lepiej jednak zrobić nową rezerwację? Niby niedużo biorąc pod uwagę cenę auta, ale jeśli da się nie płacić, to lepiej nie płacić. Mieć 1200zł, a nie mieć 1200zł to w sumie 2400zł ;)
Wg mnie te "dostępne od ręki" płyną wspólnie z tymi zamówionymi i obie tak naprawdę będą fizycznie w Ząbkach mniej więcej w tym samym czasie.. Ja bym nie kombinował. Chyba, że nie dostałeś informacji o zbliżającym się odbiorze auta, numerze VIN itp?
 

Cav

Pionier e-mobilności
Dzięki.
Chyba się wyleczyłem ze zmiany.

Za duże negatywy.
Nie dość że zimą zasięg byłby mniejszy przez non stop grzaną baterię (krótkie odcinki), to jeszcze mógłby się okazać za krótki również latem, skoro toto może nie mieć dostępne wiele więcej niż 50 kWh...
A w efekcie nie dojechałbym bez doładowania z domu na daczę nad morzem.

Szybsze ładowanie i lepsza efektywność TMY tego nie nadrobi.
 

adam-p

Nowy na Forum
Wg mnie te "dostępne od ręki" płyną wspólnie z tymi zamówionymi i obie tak naprawdę będą fizycznie w Ząbkach mniej więcej w tym samym czasie.. Ja bym nie kombinował. Chyba, że nie dostałeś informacji o zbliżającym się odbiorze auta, numerze VIN itp?
Nie dostałem VINu. Nie dopisałem tego w tym poście, ale poniżej zamieszczam moją poprzednią wypowiedź.
Ja też się dodzwoniłem przed chwilą. Niepokoił mnie brak VINu i faktury. Zamówienie robiłem 18 stycznia. Pani mnie poinformowała, że widzi notatkę, że chciałbym odebrać auto w 2 kwartale. Załamało mnie to, bo gotowość do odbioru zgłosiłem już 25 stycznia po załatwieniu leasingu. Na SMSa z pytaniem o gotowość odbioru do końca marca również odpowiedziałem twierdząco. Masakra jakaś.
W każdym razie Pani poprawiła informacje na koncie. Trzymam kciuki, żeby jakieś wolne auto się znalazło jeszcze na ten kwartał.
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
Nie dostałem VINu. Nie dopisałem tego w tym poście, ale poniżej zamieszczam moją poprzednią wypowiedź.
Ja mam to samo co Ty, zamówienie z 4 lutego, LR biała z hakiem, widzę tutaj odbierają ludzie z zamówień 14 luty+ już. Więc nie wiem co im się tam zrąbało... Wysłałem dwie prośby o proforme, dopiero na drugą odpowiedzieli (już opłaciłem - odnotowane w systemie) 1677238612911.png

ale ani słychu, ani widu co do VIN'u, dodatkowo email z prośbą o jakieś informacje został zbyty w 10s, wiem to bo wysłałem maila, a po chwili email z ankietą przyszedł.

Z tego co widzę, po pojazdach dostępnych, to właśnie LR biały, 19, jest bardzo popularna i czekają na dostawę.

1677238815299.png

jestem dobrej myśli, że akurat mojego setupu nie ma dostępnego - produkuje się, i że nie mam notatki o 4 kwartale.
 

adam-p

Nowy na Forum
Ja mam to samo co Ty, zamówienie z 4 lutego, LR biała z hakiem, widzę tutaj odbierają ludzie z zamówień 14 luty+ już. Więc nie wiem co im się tam zrąbało... Wysłałem dwie prośby o proforme, dopiero na drugą odpowiedzieli (już opłaciłem - odnotowane w systemie)

ale ani słychu, ani widu co do VIN'u, dodatkowo email z prośbą o jakieś informacje został zbyty w 10s, wiem to bo wysłałem maila, a po chwili email z ankietą przyszedł.

jestem dobrej myśli, że akurat mojego setupu nie ma dostępnego - produkuje się, i że nie mam notatki o 4 kwartale.
Tak, jest to frustrujące. Twoje auto chyba, będzie z Berlina, a moje płynie z Chin.
Zakładam, że skoro ludzie podostawali VINy na tesle z Chin, a ja nie dostałem, to moje auto nie wyruszyło w drogę. Z Chin już wszystkie transporty tesli do nas wyruszyły. Z tych rzeczy wnioskuję, że jeśli nie dostałem VINu to w tym kwartale nie odbiorę auta.
Wiem, że mogę się mylić, ale niepokój narasta i wolałbym mieć pewność, że auto dotrze do końca marca. Jeśli podobna wersja jest na stocku to wolę ją wziąć, nawet lekko dopłacając.
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
Tak, jest to frustrujące. Twoje auto chyba, będzie z Berlina, a moje płynie z Chin.
Zakładam, że skoro ludzie podostawali VINy na tesle z Chin, a ja nie dostałem, to moje auto nie wyruszyło w drogę. Z Chin już wszystkie transporty tesli do nas wyruszyły. Z tych rzeczy wnioskuję, że jeśli nie dostałem VINu to w tym kwartale nie odbiorę auta.
Wiem, że mogę się mylić, ale niepokój narasta i wolałbym mieć pewność, że auto dotrze do końca marca. Jeśli podobna wersja jest na stocku to wolę ją wziąć, nawet lekko dopłacając.
Ja szary mógłbym przygarnąć, bo widzę że jest z hakiem i 19'stkami.

No ja postaram się zdzwonić do nich dziś i dopytać.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Top