radioaktywny

Posiadacz elektryka
Dzięki.
Chyba się wyleczyłem ze zmiany.

Za duże negatywy.
Nie dość że zimą zasięg byłby mniejszy przez non stop grzaną baterię (krótkie odcinki), to jeszcze mógłby się okazać za krótki również latem, skoro toto może nie mieć dostępne wiele więcej niż 50 kWh...
A w efekcie nie dojechałbym bez doładowania z domu na daczę nad morzem.

Szybsze ładowanie i lepsza efektywność TMY tego nie nadrobi.
Przedwczoraj zrobiłem trasę 430 km, autostrada/drogi podmiejskie na jednym ładowaniu. Nie widzę negatywów. Aktualnie w mieście zużycie waha mi się od 17.5 do 18.5 kW. Jest ok.
 
Last edited:

Bartłomiej S

Posiadacz elektryka
Ciekawostka bo nie wiem czy było wspominane. Auta widoczne na stocku to są auta luźne, które stoją w portach. Może to być Koper, Zeubrugge itp. Te auta widza wszyscy w Europie i dopiero po zamówieniu przez kogoś są organizowane transporty do kraju.

Natomiast samochody zamówione w zeszłym roku lub jeszcze w tym kwartale z Chin będą właśnie 12-14 marca w Koper i dopiero potem automatycznie transport do kraju
 

Cav

Pionier e-mobilności
Przedwczoraj zrobiłem trasę 430 km, autostrada/drogi podmiejskie na jednym ładowaniu. Nie widzę negatywów. Aktualnie w mieście zużycie waha mi się od 17.5 do 18.5 kW. Jest ok.
Rewelacji nie ma, w soulu mam tak samo.
A bateria 64 kWh netto.....
I zimą pojedzie bez grzania baterii....
 
Last edited:

adam-p

Nowy na Forum
Ciekawostka bo nie wiem czy było wspominane. Auta widoczne na stocku to są auta luźne, które stoją w portach. Może to być Koper, Zeubrugge itp. Te auta widza wszyscy w Europie i dopiero po zamówieniu przez kogoś są organizowane transporty do kraju.

Natomiast samochody zamówione w zeszłym roku lub jeszcze w tym kwartale z Chin będą właśnie 12-14 marca w Koper i dopiero potem automatycznie transport do kraju
Idąc tym tropem każdy Europejczyk powinien widzieć te same auta dostępne niezależnie czy patrzy na stronę Niemiecką, Duńską, czy Polską, a przecież tak nie jest. Od czego więc zależy dostępność aut na dany kraj?
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
Mi się wydaje, że to są auta, z których ktoś zrezygnował i nie ma chętnego w systemie na tą konfiguracje.

Zauważcie, że nikt z nas nie widzi swojej konfiguracji tam. Moim zdaniem one stoją na placu, bo ktoś zrezygnował, nie odebrał, naprawiali coś w nich (defekty transportowe), a komuś przydzielili kolejny pojazd...

Nie mogę się dodzwonić, aby zapytać :(
 

ducarider

Posiadacz elektryka
Panowie, obserwuje ten watek od czasu zamówienia samochodu. Sam się z siebie śmieje. To moje chyba 7 auto nowe i powiem więcej, że mam 4 razy (w mojej opinii) lepsze auto w garażu. Zastanawiałem się czy to magia Tesli czy tez coś innego. Ale już wiem! To ta piep…. Apka.
Normalny tryb, idziesz do dealera, zamawiasz auto, kiedy będzie ? Minimum 8 tygodni, zadzwonimy do Pana i sobie czekasz.
Tesle zamówiłem w styczniu, 18, dostawa styczeń - marzec. Mamy Cię, teraz idioto sprawdzaj codziennie czy masz VIN srin i inne kocopoły. Panowie co my robimy 😀😀😀😂😂😂. To nie tak powinno wyglądać. Przyjadą to będą. Ja też czekam jakbym nie wiadomo na co czekał. Może trochę na nową technologie? Ale będzie kiedy będzie. Tu najgorszy jest brak informacji i taka ułuda. Swego czasu BMW w NA miało takie coś jak production tracking dla klientów z USA. Łącznie z tym, że było wiadomo kiedy składają, lakierują, którym statkiem płynie. Z tego co wiem zrezygnowali z tego bo klienci nie dawali żyć dealerom pytaniami kiedy będzie ??.
 

huvvy

Zadomawiam się
Jak auto jest na placu to zaczynają się spinać żeby się go pozbyć.
Swoją odebrałem kilka dni temu. Jestem pod wrażeniem spasowania i podokręcania wszystkiego w modelu z Berlina.
 

ducarider

Posiadacz elektryka
A ja jestem pełen obaw, te auta z placu były robione na wynik Muska. Także tego. Czym później tym lepiej. Mam jeden pandemiczny motocykl, 1 awaria po 600 km, pękł cylinder. Teraz druga wyciek oleju 2600km. Rozpoławiają cały silnik. Na szczęście zima i serwis dobry…
 

radioaktywny

Posiadacz elektryka
Jak auto jest na placu to zaczynają się spinać żeby się go pozbyć.
Swoją odebrałem kilka dni temu. Jestem pod wrażeniem spasowania i podokręcania wszystkiego w modelu z Berlina.
Też trochę się obawiałem kwestii spasowania, tymczasem w sumie nie mam się do czego przyczepić.
 
Top