Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

Bronek

Pionier e-mobilności
Nie moga Cie zmusić do odbioru ani wysyłać gdzieś lawetą. Dokąd nq jaki adres z faktury? czy podany. Idiotyzm. Co laweciarz zrobi jak nikt nie wyjdzie? Powiedz ze nie odberzesz auta niech zrzucą pod Magistratem lub na śmietniku. To są gnojki, myślące ze jak stoją po drugiej stonie lady to mogą wciskać kit.
Spotkamy sie w Sądzie najlepiej Najwyższym... Przyłębskiej?
Trzeba ich oo prostu zjeb... ć, to na niektorych działa i tylko to, działa m. Poprosić o Nazwisko i Imię osoby ktora taki tekst popełniła.
 

TheKindziuk

Zadomawiam się
Koniec końców udało się odebrać dokumenty, ponowny kontakt, odebrała już inna osoba z zupełnie innym nastawieniem, że oczywiście nie ma najmniejszego problemu z odbiorem jutro itd. itd. Nie chciało mi się już z nimi przepychać ale tupet niesamowity. pewnie napiszę oficjalną skargę do Tesli wskazując dokładną godzinę kiedy był kontakt, a oni i tak ją pewnie oleją bo klient samochód odebrał, na giełdzie się zgadza, można zaczynać następny kwartał.
 

deCastelano

Fachowiec
@TheKindziuk Tesla zachowała się w Twoim przypadku skandalicznie, ale odbiegając od tego to nie zdziwiło Cię, że Leasing potrzebował aż 4 dni, żeby zarejestrować Ci auto? Ja zawiozłem papiery u siebie o 16 jednego dnia, a drugiego już miałem tablice w rękach. Nie wiesz może co im aż tyle czasu zabrało?
 

Marcin_77

Nowy na Forum
@TheKindziuk Tesla zachowała się w Twoim przypadku skandalicznie, ale odbiegając od tego to nie zdziwiło Cię, że Leasing potrzebował aż 4 dni, żeby zarejestrować Ci auto? Ja zawiozłem papiery u siebie o 16 jednego dnia, a drugiego już miałem tablice w rękach. Nie wiesz może co im aż tyle czasu zabrało?
To niekoniecznie wina leasingu, zresztą chyba najczęściej rejestruje auta multiassist. W Toruniu proces rejestracji to kilka dni. Wąskim gardłem jest urząd. Ja szybko przenosiłem dokumenty do innego oddziału w sąsiednim mieście, gdzie zarejestrowanie samochodu zajęło 4h.
 

TheKindziuk

Zadomawiam się
To niekoniecznie wina leasingu, zresztą chyba najczęściej rejestruje auta multiassist. W Toruniu proces rejestracji to kilka dni. Wąskim gardłem jest urząd. Ja szybko przenosiłem dokumenty do innego oddziału w sąsiednim mieście, gdzie zarejestrowanie samochodu zajęło 4h.
Dokładnie, wina leży po stronie urzędu. Papiery doszły w poniedziałek po 14, we wtorek złożone w urzędzie, finalnie odebrane w czwartek i to już po prośbach o pilne załatwienie i przyspieszenie prac.
Co do tego jakie wrażenie zrobi na nich skarga - niczego nie oczekuje, ale chociaż sobie ulżę :)
 

deCastelano

Fachowiec
Dokładnie, wina leży po stronie urzędu. Papiery doszły w poniedziałek po 14, we wtorek złożone w urzędzie, finalnie odebrane w czwartek i to już po prośbach o pilne załatwienie i przyspieszenie prac.
Co do tego jakie wrażenie zrobi na nich skarga - niczego nie oczekuje, ale chociaż sobie ulżę :)
Okej, dzięki za wyjaśnienie - jestem w szoku co to za urząd 😯 przez tyle lat i tyle aut, nigdy nie zdarzyło się, żebym w urzędzie nie dostał od razu rejestracji podczas wizyty. Co do Tesli to jak koledzy piszą - efektu pewnie nie będzie, ale może po iluś takich skargach ktoś się w końcu zainteresuje, więc fajnie, że reagujesz. Tak czy siak, jak odbierzesz auto to frajda z jazdy Ci wszystko zrekompensuje 😉
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Okej, dzięki za wyjaśnienie - jestem w szoku co to za urząd 😯 przez tyle lat i tyle aut, nigdy nie zdarzyło się, żebym w urzędzie nie dostał od razu rejestracji podczas wizyty. Co do Tesli to jak koledzy piszą - efektu pewnie nie będzie, ale może po iluś takich skargach ktoś się w końcu zainteresuje, więc fajnie, że reagujesz. Tak czy siak, jak odbierzesz auto to frajda z jazdy Ci wszystko zrekompensuje 😉
Phi, mi na Warszawskiej woli wyznaczyli termin na za 4dni… napisalem skarge do UM i mialem termin na 11 nastepnego dnia :)
Robic im sie nie chce…
 

Wolfshill

Zadomawiam się
Hej, ja wczoraj odebrałem swoją. Jestem z pod Warszawy, a przymusili mnie do odbioru w Bytomiu i max co udało mi się wynegocjować z tego tytułu to zwrot kosztów podróży, ale to dopiero mam dostać, więc uwierzę jak dostanę.

Ogólnie wydaje mi się że mój Y w bardzo ładnym stanie, z lawety raczej nie spadł, i tak zupełnie szczerze to zastanawiam się czy te "defekty", które znalazłem to nie jest już czepialstwo, dlatego będę wdzięczny za Wasze opinie:

Przebarwienia na fotelu pasażera (no może oprócz tego, bo to w sumie od razu widać)
20230629_145201.jpg

Nierówne szpary drzwi przód vs drzwi tył? Czy to jest w ogóle sens zgłaszać?
20230630_120949.jpg

mikroobcierka między zderzakiem a maską. Btw, czy dobrze widzę, że tam też jest folia?
20230630_102900.jpg

no a cała fura wyjeżdżając z bramy placu w Bytomiu wyglądała tak :)
20230629_144041.jpg
 
Top