Tesla Model Y, dostawy II kwartał 2023

ypl

Pionier e-mobilności
Jestem nowy.

Opisze moją przygodę z teslą i obiecuje ze będzie nietypowa😀

19.02.2023 zamówiłem 4 auta dla całej rodzinki.
1/ dla siebie - X plaid
2/ dla żony Y Perf
3/ dla dzieci Y rwd (żeby za daleko nie odjeżdżały😀)

Co ciekawe, każdy ma inny kolor (tak dla bajeru, żona pierwsza wybierała, dzieci, na końcu ja)

W Q1 dostały tylko dzieciaki swoje auta😡 i już sobie ujeżdżają (córka świeży kierowca, uczy się przy mnie jeździć, już dzisiaj sama pojechała do szkoły).

Żona ma obiecane Y Perf w kwietniu, wpisany odbiór 20.04

A ja nie mam czym jeździć…..☹️
Muszę pożyczać od nich.

Vin brak, żadnych sms, rozważam anulowanie X Plaid i kupno Y bo mi się bardzo podoba (dobrze wykonany, miut-cut).

Co ciekawe żonie obniżyli cenę na Y Perf, właśnie dostałem fakturę korygującą…

Czekać na X Plaid ? Proszę doradzić. Nawet byłem już w Ząbkach pare dni temu, ale zero wiedzy o moim X. Nikt nic nie wie…. Wodę w ustach mają.

Ktoś kupował X i może napisać ile czekał
Respekt, nie tyle ilość aut, bo nie poraża aż tak mocno, ale to, że zamówiłeś w tym samym czasie :D
Ja zawsze staram się robić odstępy, jak biorę żonie, to dla siebie za rok, a nawet za dwa, u mnie dzieci jeszcze małe :D
 

Chris

Posiadacz elektryka
U mnie na razie jest tak:
TMY LR Quicksilver, czarne wnętrze, bez haka, koła 19,
zamówienie z 13.01, leasing dopięty, WOL wpłacona
VIN w apce w środę 12.04
faktura (o dziwo jedna, chyba prawidłowa na koncie+ korekty rezerwacji prawidłowe) 14.04 w piątek po 15:00
sms z groźbami z Tesla w sobotę - 48h na opłacenie
i chwilę po sms późnym wieczorem w sobotę info na apce: Dostawa: Czwartek 20 April o 15:00
wysłałem jeszcze w sobotę dwa maile do Tesla z prośbą o kontakt z leasingiem i drugi z prośbą o potwierdzenie, że auto będzie na 100% w Ząbkach w czwartek o 15:00 - odpowiedzi brak do teraz (bez potwierdzenia na e-mail nie jadę po odbiór)
kontakt jak na razie jest tylko: Tesla - leasing
dzisiaj faktura opłacona, potwierdzenie przelewu o które Tesla prosiła wysłane z leasingu
poszło też pytanie już od leasingu kiedy dokumenty do rejestracji zostaną wysłane i czy auto będzie w czwartek w Ząbkach o 15:00, na razie odpowiedzi brak.
CDN.
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
@Jan2 Model X spodziewałbym sie w czerwcu. Ja zamówiłem X, ale zmieniłem na Y bo własnie bałem sie że się nie doczekam. Teraz świadomie nie potrafie zdecydować się na X, a jestem zmuszony do korzystania czasem z wiekszego auta i aż mnie odrzuca jak musze wsiąść do spalinówki. Pierwsze 20 minut mam ogromny problem sie przestawić na wycie w DSG
 

Jan2

Zadomawiam się
Respekt, nie tyle ilość aut, bo nie poraża aż tak mocno, ale to, że zamówiłeś w tym samym czasie :D
Ja zawsze staram się robić odstępy, jak biorę żonie, to dla siebie za rok, a nawet za dwa, u mnie dzieci jeszcze małe :D
Czemu odstępy robisz ?
Bo nie za bardzo czaję powód…
 

Jan2

Zadomawiam się
@Jan2 Model X spodziewałbym sie w czerwcu. Ja zamówiłem X, ale zmieniłem na Y bo własnie bałem sie że się nie doczekam. Teraz świadomie nie potrafie zdecydować się na X, a jestem zmuszony do korzystania czasem z wiekszego auta i aż mnie odrzuca jak musze wsiąść do spalinówki. Pierwsze 20 minut mam ogromny problem sie przestawić na wycie w DSG
Do czerwca na X plaid bym spokojnie i grzecznie poczekał….

20.04 mam odbiór żony Y Perf - to będę ich tam gnębił pytaniami co z moim X zamówionym w lutym….nie wyjdę jak mi czegoś mądrego nie powiedzą😀

Zero wiedzy, nawet tych sławnych-głupich smsow nie ma. Nawet nie stoi na placu żaden….
 

pluto

Pionier e-mobilności

kristof46

Fachowiec
Do czerwca na X plaid bym spokojnie i grzecznie poczekał….

20.04 mam odbiór żony Y Perf - to będę ich tam gnębił pytaniami co z moim X zamówionym w lutym….nie wyjdę jak mi czegoś mądrego nie powiedzą😀

Zero wiedzy, nawet tych sławnych-głupich smsow nie ma. Nawet nie stoi na placu żaden….
Tak działa tesla. Nikt nic nie wie aż tu nagle cyk i każą płacić na już a jak nie to grożą odebraniem zamówienia. To już przestaje być śmieszne.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Taka jest polityka Tesli, trzeba być przygotowanym na wszystko, i na ewentualne czekanie i szybie rozliczenia zakupu.
 

Jan2

Zadomawiam się
Tak działa tesla. Nikt nic nie wie aż tu nagle cyk i każą płacić na już a jak nie to grożą odebraniem zamówienia. To już przestaje być śmieszne.
Czemu uważasz że grożą ?

To tylko głupie smsy, tutaj na forum poczytałem żeby za bardzo się nie przejmować tymi „głupotkami” 48h😀

Ale racja. Trzeba się przygotować mentalnie do oczekiwania na tesle… ale dzięki doświadczeniu ludzi z forum nie ma stresa!
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
@Jan2 Jak X w maju rezerwowałem to nie było ani ceny ani żadnej daty. I nikt nic nie potrafił powiedzieć kiedy może być. Teraz z terminami to sie zrobił luksus. Tylko te 2 nowe kolory Y troche jeszcze zastój.
 
Top