To jak to jest z tym zużyciem? Statystyki tesli.

okazik

Nowy na Forum
Teoria, teorią. Sprawdzę to w środę :) - na drodze krajowej/ekspresowej będę jechał w miarę możliwości zgodnie z ograniczeniami. Na autostradzie pewnie za autokarem 110km/h.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Ja swoim robię jakieś 345 mil czyli ok 555 km, ale to UK gdzie max. to 70 mph i sporo korków na autostradach. Więc raczej Ci się bez ładowania i przy w miarę normalnej jeździe nie uda.
 

Michal

Moderator
Nie ma problemu!
Chyba, że bez doładowania po drodze ;-P
Koniecznie daj znać jak poszło - strzelam, że pociągniesz 450 km
 

Siostra Irena

Posiadacz elektryka
Ja robię krajówkami z Mazowsza na Mazury trasę w obie strony (jakieś 500-520 a może i z 540) - ale to krajówki więc ok 90-100km/h max

A przy okazji musze się do czegoś przyznać, bo nie wiem czy dobrze robię …
Jak kupowałem auto to czytałem ze elektryki są fajne bo podczas ładowania w trasie można się wysikać … i teraz słuchajcie, ja sikam na Mazurach bez ładowania auta 🚗🤷

Nie wiem czy tak można … czy ktoś to może sprawdza 🤔 😉
 
Last edited:

rawier

Posiadacz elektryka
Teoria, teorią. Sprawdzę to w środę :) - na drodze krajowej/ekspresowej będę jechał w miarę możliwości zgodnie z ograniczeniami. Na autostradzie pewnie za autokarem 110km/h.
lepiej za TIRem - oni nie mogą jechać powyżej 90km/h 😁 gdzieś na YT widziałem film gdzie gość tłumaczył jak blisko należy się trzymać by być w tunelu tworzonym przez TIRa. Z tego co pamiętam to na zderzaku, co przy nowych przepisach może skutkować nieprzyjemnym spotkaniem z drogówką :ROFLMAO:. I o ile to możliwe, przesuń wyjazd na dzień gdy temperatury będą ok. 20 stopni przy bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie. Wtedy zwiększysz znacząco szanse... Niemniej jednak powodzenia!
 

KrzysztofFly

Moderator
I o ile to możliwe, przesuń wyjazd na dzień gdy temperatury będą ok. 20 stopni przy bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie. Wtedy zwiększysz znacząco szanse... Niemniej jednak powodzenia!
Ja bym radził aby tą bezwietrzną zamienił na taką z wiatrem w "plecy" ;), wtedy szanse będą jeszcze większe ;).
 
Top