Ile czeka osoba fizyczna na dofinansowanie od momentu złożenia wniosku?

damsas-40

Zadomawiam się
Historia mojego wniosku (osoba prywatna):
1. 29.03.2023 złożyłem wniosek razem cesją na polisie
2. 13.04.2023 dostałem informacje, że wniosek został oceniony pozytywnie pod względem formalnym
3. 20.04.2023 otrzymałem informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pod względem merytorycznym i księgowym oraz został przekazany do zatwierdzenia przez Zarząd.

Jak dla mnie sprawa idzie całkiem sprawnie. Zobaczymy dalej…
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Moja oś czasu (zakup na osobę fizyczną):
1. 2023-04-11- złożony wniosek z kompletem dokumentów, docelowym dowodem rejestracyjnym, cesją na polisie
2. 2023-04-14 - ocena formalna pozytywna
3. 2023-04-20 - weryfikacja merytoryczna i księgowa pozytywna + przekazany do zatwierdzenia przez Zarząd NFOŚiGW

Wg mnie kluczem jest upewnienie się, że macie absolutnie wszystkie papiery w porządku od razu przy złożeniu wniosku (czyli opłaca się poczekać na docelowy dowód rejestracyjny i cesję) i nie będzie konieczności uzupełnień - bo uzupełnienia już całkowicie anulują wszystkie terminy i wniosek może leżeć sobie na jakiejś tam kupce dokumentów do czasu aż ktoś się nim zajmie.
 

pluto

Pionier e-mobilności
Od przyjęcia wniosku do wypłaty dotacji - 2 miesiące i 7 dni.

Umowa już rozliczona, naklejka ściągnięta, kasa ...... gdzieś się rozeszła ;)
 

damsas-40

Zadomawiam się
Historia mojego wniosku (osoba prywatna):
1. 29.03.2023 złożyłem wniosek razem cesją na polisie
2. 13.04.2023 dostałem informacje, że wniosek został oceniony pozytywnie pod względem formalnym
3. 20.04.2023 otrzymałem informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pod względem merytorycznym i księgowym oraz został przekazany do zatwierdzenia przez Zarząd.

Jak dla mnie sprawa idzie całkiem sprawnie. Zobaczymy dalej…
Dzisiaj tj. 09.05.2023 otrzymałem informację o dotacji. Jednocześnie w mailu jest informacja, że mam dostarczyć cesję polisy AC pomimo jej dołączenia od razu do wniosku. Przesłałem ponownie wskazując w którym punkcie polisy się znajduje. Zobaczymy co dalej.
 

Plug-in-Poland

Nowy na Forum
Dzisiaj tj. 09.05.2023 otrzymałem informację o dotacji. Jednocześnie w mailu jest informacja, że mam dostarczyć cesję polisy AC pomimo jej dołączenia od razu do wniosku. Przesłałem ponownie wskazując w którym punkcie polisy się znajduje. Zobaczymy co dalej.
Nie wiem czy dobrze rozumiem bo też myślałem czy nie warto robić cesję od razu ale chodzi o to, że zrobiłeś cesję a np. uznano by że nie spełniasz warunków, rozumiem Ciebie że chciałeś przyśpieszyć ale gdyby np już zabrakło środków i nie był bys zakwalifikowany w praogramie to potem odkręcanie tego... Więc ma to jakiś sens.
 

damsas-40

Zadomawiam się
Nie wiem czy dobrze rozumiem bo też myślałem czy nie warto robić cesję od razu ale chodzi o to, że zrobiłeś cesję a np. uznano by że nie spełniasz warunków, rozumiem Ciebie że chciałeś przyśpieszyć ale gdyby np już zabrakło środków i nie był bys zakwalifikowany w praogramie to potem odkręcanie tego... Więc ma to jakiś sens.
Teoretycznie tak. Ale biorąc pod uwagę, że dotację przyznali a cesja już jest, to po co komplikować i dublować się. Chyba, że to stała formuła treści wiadomości i każdy taką dostaje. Zobaczymy co dalej…
 

BronekMP

Zadomawiam się
Dzisiaj tj. 09.05.2023 otrzymałem informację o dotacji. Jednocześnie w mailu jest informacja, że mam dostarczyć cesję polisy AC pomimo jej dołączenia od razu do wniosku. Przesłałem ponownie wskazując w którym punkcie polisy się znajduje. Zobaczymy co dalej.
Miałem tak samo. Wysłałem wskazanie cesji i czekam od 21 kwietnia na odpowiedź.
 
Top