Infrastruktura EV w Wielkiej Brytanii

nabrU

Pionier e-mobilności
Ruch oporu (plus jeszcze jeden kanał o UK, którego nie chcę reklamować) to dość specyficzne źródło więc brałbym tam przedstawiane info z pewnym znakiem zapytania. ;)
Plusów życia w UK jest według mnie sporo, a kierownica po innej stronie nie jest problemem jaki usiłuje się z tego zrobić w PL. To tylko przecież umowa / zwyczaj... tak jak picie herbaty z mlekiem w UK a z cytryną w PL.
 

Fryto

Zadomawiam się
Pierwszy to ten, że kierownicę mają przed pasażerem
Heh to samo mogę powiedzieć w drugą stronę 😁
 

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Tak jak widzę niedorzeczności w UK (choćby odmienności w ruchu drogowym czy koncept brexit-u) tak ten filmik „ruchu oporu” jest o czym, bo nie zrozumiałem? Ktoś ponaśmiewał się ze zwyczajów i rytuałów brytyjskich i co?
Toć nawet najbardziej zagorzali, bo francuscy, prześmiewcy brytyjskości jedyne na co się zdobyli to wyparcie dominacji języka angielskiego w biznesie międzynarodowym. Polacy, jak powszechnie wiadomo, uczyli Francuzów jak używać widelca. Podobnie jak Francuzi uczyli biznesu Anglików i Amerykanów. Ergo, Musk, Jobs i Gates powinni odbyć pielgrzymkę i złożyć hołd Polsce?
Już nie zapytam kim był Ergo, ale chyba nie jestem gotów sprawdzić co jeszcze oferuje „ruch oporu”. Mam nadzieję się mylić, ale ten film mnie nie zachęcił.
 

nabrU

Pionier e-mobilności

nabrU

Pionier e-mobilności
Jak pisałem tutaj, od 1 lipca mam taryfę Intelligent Octopus, która poza 6-godzinną stałą niską ceną (7 pensów za kWh) umożliwia operatorowi zdalne sterowanie mojego EVSE i przydzielanie mi również dynamicznych slotów w dzień, które liczone są wtedy również po tańszej stawce (jak za noc).

W trakcie podłączania EVSE dostaje się notyfikację o przydzielonych slotach (jak np. poniżej):

1689159473753.png

Trochę jest obaw jak to działa na początku, ale jako że rachunki za prąd mam wystawiane co miesiąc 10-tego więc zerknąłem co własnie przysłali i to rzeczywiście działa (y)

Poniżej samochód podpięty jednego dnia przed14:30 i przydzielone dodatkowe 8h taniej taryfy:

1689159592681.png

a niżej z kolei ładowanie w środku dnia między 10:30 a 15:00 (czyli 4,5h dodatkowej taniej taryfy):

1689159754356.png
 
Last edited:

nabrU

Pionier e-mobilności
Top