Jak jest naprawdę z hałasem?

Doktor

Posiadacz elektryka
"

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasa_samochodu
 

ciastek

Pionier e-mobilności
A gdzie Tesla okresla siebie mianem marki premium? Bo Elon mowil ze Tesla zwlaszcza model 3 to ma byc tani samochod dla przecietnego obywatela ktory chce jezdzic elektrykiem. I w USA sie to sprawdzilo.
Na 2021 shareholders meeting Elon pokazał właśnie slajd zatytułowany "Model 3 became the best-selling premium vehicle globally". Może zalinkuję później, gdy nagranie będzie już dostępne.
Z określeniem Modelu 3 jako premium spotkałem się już wcześniej, lecz nie byłem w stanie wskazać źródła.
 

Michal

Moderator
20211008_003345.jpg
 

ATnet

Posiadacz elektryka
Sorry ale dla mnie premium to BMW iX, Mercedes EQS, te widziałem i uważam ze zasługują na to określenie, reszta to bełkot PR, to jak apartament 23m2, czyli gównianą kawalerka w blokowisku.... Notabene nigdy nie kupiłem żadnego auta premium, zawsze mi było na to szkoda zasobów. A co do Tesli to jest kompletnie nie premium, wykończenie środka woła o pomstę do nieba....
 

Doktor

Posiadacz elektryka
Sorry ale dla mnie premium to BMW iX, Mercedes EQS, te widziałem i uważam ze zasługują na to określenie, reszta to bełkot PR, to jak apartament 23m2, czyli gównianą kawalerka w blokowisku.... Notabene nigdy nie kupiłem żadnego auta premium, zawsze mi było na to szkoda zasobów. A co do Tesli to jest kompletnie nie premium, wykończenie środka woła o pomstę do nieba....
Wykończenie środka mojej TM3 LR Q3 2021 jest prawie idealne, jedyne, czego jednak mi brakuje to wentylowane fotele.
Co do marek premium, to tak z innej beczki; oprawki RayBan sypią się strasznie, zawiasy się urywają, ozdoby odpadają, a czas oczekiwania na części do nich w Polsce wynosi około miesiąca, bo nie mają magazynu w Polsce, tak samo jak Chanel, Dolce & Gabbana, Michael Kors, Prada, Ralph Lauren, Versace i wszystkie inne marki, których wyłącznym dystrybutorem jest Luxottica. Tak samo działa z resztą dystrybutor Menrad, który sprzedaje z Niemiec między innymi Joop, Jaguar i Davidoff - też brak magazynu w Polsce i kiepski, powolny serwis, ale przynajmniej jakość lepsza.
 

Doktor

Posiadacz elektryka
Sorry ale dla mnie premium to BMW iX, Mercedes EQS, te widziałem i uważam ze zasługują na to określenie, reszta to bełkot PR, to jak apartament 23m2, czyli gównianą kawalerka w blokowisku.... Notabene nigdy nie kupiłem żadnego auta premium, zawsze mi było na to szkoda zasobów. A co do Tesli to jest kompletnie nie premium, wykończenie środka woła o pomstę do nieba....
Luksus i premium to nie to samo. Luksus jest wyżej, niż premium.
„The Mercedes-Benz EQS (V297) is an electric full-size luxury liftback
Źródło: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_EQS

Polecam doczytać o podziale na luksus i premium: https://marketingpremium.pl/czym-jest-luksus-wywiad-z-dr-hab-tomaszem-sikora/
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Luksus, to bardziej ulotne i osobiste kryterium. Luksus może być tani, premium już raczej wiąże się z kasą (aczkolwiek niekoniecznie).
Może być to np. kibel na półpiętrze.
Czyli wszyscy w bloku cieszą się tym luksusem, ale tylko nieliczni mają tam kostkę zapachową i papier toaletowy
Te kible są właśnie premium.

Jak Tesla co ma jak inne cztery koła ale jedzie jak supersport z duperelami z innej bajki

A tak na marginesie czy Mercedes G z prawdziwym drewnem okładzin, rdzewiejący już w salonie to Premium?
"Kulałem" się takimi sporo czasu i raczej nie skóra , czy te w/w okładziny lub cena byly dla mnie w nim "premium". Ale jego wyjątkowość (czytaj brzydota/orginalność) , klick zamków jak w Zippo, świetna trakcja na asfalcie w 4x4, (bo nie każda terenówka to potrafi, a co tu ukrywać - mało kto tym jedździ w mieście po trawnikach). Do tego praktyczność a przede wszystkim opinia 97 letniego Ojca, któremu się dobrze wsiadało itp. To właśnie premiowało - zadowoleniem

Czyli " Premium", to chwyt marketingowy np. dla mnie, ale z 40 lat temu lub obecnie dla miłośników Kardaszjanów, Wyspy Miłości itp.

Żaden samochód bez kierowcy nie jest Premium a Luksusowy jest tylko z kiblem :) i tego się będę trzymał.
 

solik

Pionier e-mobilności
wykończenie środka woła o pomstę do nieba....
co dokladnie wola? i w ktorej? S? 3? Bo jezdzilem TM3 z 2018 i aktualna poliftowa i nie rozumiem gdzie ta pomsta do nieba, moze zle patrze. Pytam serio.

Mialem tez 3 lata Audi A7, moze wezmy to jako odniesienie - tu chyba juz troche premium bylo :)
 
Top