Jak sprzedać używanego elektryka?

JM&JM

Posiadacz elektryka
Zajrzałem ostatnio do komisu w którym w styczniu sprzedałem poprzednie auto. Patrzę a tam nadal wystawione BMW I3. Te same które stało w listopadzie 2023. Pytam, to te BMW jeszcze nie sprzedane? Kierownik komisu na to, że nikt o elektryki nie pyta nawet jak są wystawione na portalach. Ja na to, to ciekawe czy za 2-3 lata uda mi się sprzedać Teslę? On, że z Teslą nie powinno być problemu, tyle że cena będzie musiała być niska.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Zajrzałem ostatnio do komisu w którym w styczniu sprzedałem poprzednie auto. Patrzę a tam nadal wystawione BMW I3. Te same które stało w listopadzie 2023. Pytam, to te BMW jeszcze nie sprzedane? Kierownik komisu na to, że nikt o elektryki nie pyta nawet jak są wystawione na portalach.
Mam dokładnie takie same sygnały z wszelkich możliwych miejsc.
Wiadomo, wszystkich nie znam, dlatego pytam, ale nie spodziewam się, że gdzieś jest inaczej.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Hmm... może z BEV będzie tak samo jak z inną elektroniką użytkową? Czyli używane po gwarancji w cenie elektro złomu? Jak wchodziły pierwsze TV LCD do cieszyłem się jak dziecko, że udało mi się kupić TV Sharp 32' za około 4 tyś. w promocji. Teraz tej wielkości TV ma dużo lepsze parametry, więcej funkcji i nowy kosztuje 10% tego co kiedyś.
Może tak być.

Tyle że przy samochodach nadal jest alternatywa, która mimo że nie jeździ tak fajnie, nie powoduje tego typu problemów przy odsprzedaży.
I można by było z nią żyć jak dotychczas, czyli kupić młodą używkę, po roku czy dwóch sprzedać (w miesiąc) i kupić inną, fajniejszą.
Jak się straci kilka tys w ten sposób to trudno, da się przeżyć.
Ale nie kilkadziesiąt żeby ktokolwiek się zainteresował - to już nie jest zabawne....
 

qb4hkm

Posiadacz elektryka
Poszło na priv.

Tak.
Otomoto też brak odzewu? Mi się wogóle nie ładuje to ogłoszenie(co dziwne bo na forum wyświetliła mi się cena i podstawowe parametry pod linkiem), ale pierwszy raz widzę ten portal, ogłaszał bym na otomoto i olx. Ogólnie autko widzę że dość niszowe, dość stare jak na BEV, spory przebieg, tutaj może być główna obawa kupującego.
 

PaRa

Nowy na Forum
Jeśli dałem 2/3 zwyczajowej ceny innych i w okolicach cen innych najtańszych sztuk (asekuruję się bo nie sprawdzałem czy ostatnio nie pojawiło się coś o 500 zł nizszej cenie), to nadal tak uważasz?
A co sprzedajesz ?

Sytuacja przypomina trochę rynek pomp ciepła, jak kupowałem w 2015 to byłem jakiś dziwak, a teraz to powoli standard. Technologia musi się upowszechnić.
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Problemów jest IMO kilka:
- ogólnie trudno sprzedaje się teraz auta w cenie w okolicach 100k pln,
- postęp w BEV jest dość żwawy - Soul jest w specyficznej kategorii, że z jednej strony drogi jak na auto "wokół komina", a z drugiej wydając tyle może warto dołożyć nieco i kupić nowy/o lepszych parametrach,
- ludzie szukają aut z dobrym/najwyższym wyposażeniem (ot, choćby fotele z pamięcią w KIA to rarytas z wersji XL).
 

krzyss

Pionier e-mobilności
A ktos z was probowal sprzedawac ostatnio uzywane spalinowe za powiedzmy 150-200kzl ?
Tez nikt nie dzwoni. Brat myslal nad sprzedaniem bmw 4 w cabrio za ktore zaplacil 309kzl (katalog na 370).
No i pies z kulawa noga nie zadzwonil :)

Jest mega wyczekiwanie, Ci co musieli kupili w pandemii drogo teraz nie chca stracic. Ci co potrzebuja auta widza obnizki na nowe i wola nowe pachnace z dobrym finansowaniem.

Trzeba poczekac. Ja tez bym zmienil moja TM3 LR z 2021r. Ale jak patrze na ceny to nawet gdybym chcial 120kzl to wcale nie jest pewne ze sprzedam.
A dalem 240… wiec spokojnie sobie jezdze :)
Teraz trzeba czekac, moze wpadna wieksze doplaty ?
 

Piotrek_Sl

Zadomawiam się
Ludzie nie kupują używanych elektryków po pierwsze dlatego, że państwo nie ma jasnej strategii odnoście dopłat, a po drugie, że nie ma jeszcze serwisów zajmujących się takimi samochodami, albo jest ich mało i w razie awarii jest problem. A nawet jeśli to nie jest prawda, to tak ludzie myślą.
 
Top