Juniper - czy warto czekać?

Grzesiek

Posiadacz elektryka
A jak wam się podobają tylne światła przez całą szerokość auta? Mam dziwne wrażenie że to jest chwilowa moda, z daleka kazde auto wygląda niemal tak samo i brakuje mu pewnej symetrii
na przecieku MY wygląda... kiepsko. Natomiast cybertaxi podoba mi się z tym paskiem.
 

dixiluk

Fachowiec
Może będzie steer-by-wire system jak w Cybertruck i Lexusie?
Nie ma szans. W cybertracku musieli zrobić bo tylne koła lekko skręcają. Tutaj nie ma po co a to dużo przerabiania. Jedyne zmiany jakie będą w Y to estetyczne plus bateria, a bateria będzie identyczna tylko (być może) wymienią ogniwa na najnowsze.
 

OldSeb

Zadomawiam się
A jak wam się podobają tylne światła przez całą szerokość auta? Mam dziwne wrażenie że to jest chwilowa moda, z daleka kazde auto wygląda niemal tak samo i brakuje mu pewnej symetrii
Wcale się nie podoba. Z tyłu to jeszcze da się oko przymknąć ale taka listwa na pasie przednim powoduje, że auto wygląda jak po wiejskim tuningu. Jeśli kiedyś życie zmusiłoby mnie do jeżdżenia takim Volkswagenem na przykład to w duchu postanowiłem że zakleję tę listwę folią w kolorze nadwozia.
 

Grzesiek

Posiadacz elektryka
Nie ma szans. W cybertracku musieli zrobić bo tylne koła lekko skręcają. Tutaj nie ma po co a to dużo przerabiania. Jedyne zmiany jakie będą w Y to estetyczne plus bateria, a bateria będzie identyczna tylko (być może) wymienią ogniwa na najnowsze.
Dokładnie. Nowe ogniwa to też nie takie pewne. Trzeba by wiedzieć jak wyglądają kontrakty na stara chemię.
Bo może się okazać, że będą musieli w "nowym" nadwoziu jeszcze sporo ich upchnąć. A na fali przynajmniej powinny schodzic dobrze. Zanim podpiszą na nowe ogniwa.
Więc jak zwykle jest na co czekać...
Ja czekam. Na szczęście kase juz zaklepałem na inne ciekawsze fanaberie.
 

eimi

Posiadacz elektryka
No właśnie nowy model wprowadza ze starymi bateriami a jak pierwszy boom minie to wymienia baterie na większe, nie ukrywam że ja bym tak zrobił jakbym patrzył na excela
 

Grzesiek

Posiadacz elektryka
No właśnie nowy model wprowadza ze starymi bateriami a jak pierwszy boom minie to wymienia baterie na większe, nie ukrywam że ja bym tak zrobił jakbym patrzył na excela
Strategia ciągłej ewolucji produktu. Nie można przesadzić z nowościami. Bo każda nawet drobna bedzie wyciagana do niebios. Ale co jakiś czas trzeba zmodyfikować bazę która trzeba by rewolucją okrzyknąć.
 

eimi

Posiadacz elektryka
Dobra, a co byście powiedzieli na baterie 100kWh LFP?

Jak dla mnie marzenie.
I w S I X też 100kWh? A niedawno też przeszły mały lifting. Dla mnie ze strategicznego punktu widzenia bez sensu. Najpierw w S i X pojawia się 120kWh a potem dopiero w 3 HL / Y Juniper zaktualizują na ~90kWh

Nie widzę powodu też czemu Y miałby mieć większą baterie niż 3 HL jak to te same baterie
 

cwireq

Zadomawiam się
Pytanie nie brzmi3li czy wprowadza rozwiązanie 100kWh LFP bo w to wątpię. Pytanie czy przyjelibyscie takie rozwiązanie z zadowoleniem pomimo zwiększonej masy auta?
 
Top