Skoda Enyaq iV

lookash_c

Active member
Dzięki, zerknę w wolnej chwili.
Interesuje mnie układ "2 foteliki" + starszak/dorosły bez fotelika po środku. Wygląda nieźle. Acz póki co to nie nasz budżet :)

Last edited:

newbe

Active member
Dzięki, zerknę w wolnej chwili.
Interesuje mnie układ "2 foteliki" + starszak/dorosły bez fotelika po środku. Wygląda nieźle. Acz póki co to nie nasz budżet :)
W poniedziałek jechaliśmy w piątkę z Warszawy na Pównoc w M3. Z tylu szczupła kobieta i dwoje dzieci w busterach, ale nie isofix. 4 godziny jazdy bez problemu.

lookash_c

Active member
W poniedziałek jechaliśmy w piątkę z Warszawy na Pównoc w M3. Z tylu szczupła kobieta i dwoje dzieci w busterach, ale nie isofix. 4 godziny jazdy bez problemu.
Moja pierwsza myśl - co ma do rzeczy BMW M3? ;-)
TM3 nie bierzemy pod uwagę, ale że ma szerokość między drzwiami z tyłu 130 cm, to bardzo chętnie dowiedziałbym się jakie to były foteliki :)

Cav

Active member
Przepraszam właścicieli prawdziwych BMW M3. To forum o elektromobilności i nad moim jest post o Tesla Model 3 i chyba wszyscy rozumie o czym mój skrót 'm3'.
Na forach o elektromobilności domyślny skrót dla tego auta to "tm3".
I on nie pozostawia złudzeń.

vwir

Well-known member
Moja pierwsza myśl - co ma do rzeczy BMW M3? ;-)
TM3 nie bierzemy pod uwagę, ale że ma szerokość między drzwiami z tyłu 130 cm, to bardzo chętnie dowiedziałbym się jakie to były foteliki :)
Wydaje mi się, że nie możesz się opierać tylko i wyłącznie na suchej liczbie pod nazwą "szerokość tylnej kanapy". Zależy jeszcze ile jest miejsca do drzwi, jak są te drzwi wyprofilowane żeby się zmieściło oparcie fotelika, etc. Dlatego chyba najlepiej poszukać konkretnych fotek, takich jak ta z tm3 albo mach-e. Nie wiem jakie są te foteliki w tm3, ale w mach-e są Graco. Dość szerokie, z dwoma miejscami na kubki po bokach. Mam identyczny model jak ten na środku (nawet w tych samych kolorach).

Z enyaq i ID.4 jest prościej - weź foteliki do salonu i przymierz. Nie sądzę, żeby ktoś z tym robił problemy.

UseYbrain

Member
Jak się włącza w Skodzie ACC? Mam na weekend. Ciągle mam "ACC wyłączony" mimo iż na kierownicy jest emblemat oraz w menu na wyswietlaczu jest również ta opcja aktywna. Za cholerę nie chce mi się to włączyć. Ilośc błędów jest irytująca w tym samochodzie a to co już sobie poustawiałem w menu to oczywiście zniknęło po ponownym uruchomieniu auta. Kamera się nie włącz cofając bo leci muzyczka. Muzyki z AppleCarplay nie mogę wyłączyć ani ściszyć jak ktoś dzwoni "stop" nie działa od mediów. Musiałem się zatrzymać i wyjść i wyłączyć silnik aby porozmawiać. Auto za 280K. MAsakra jakaś. A już "przewidywanie dotyku" to jakiś diabeł wymyślił. Za każdym razem po wejściu do samochodu trzeba to wyłączać. Za każdym. Chyba że to jest tak w aucie demo. :)

newbe

Active member
Jak się włącza w Skodzie ACC? Mam na weekend. Ciągle mam "ACC wyłączony" mimo iż na kierownicy jest emblemat oraz w menu na wyswietlaczu jest również ta opcja aktywna. Za cholerę nie chce mi się to włączyć. Ilośc błędów jest irytująca w tym samochodzie a to co już sobie poustawiałem w menu to oczywiście zniknęło po ponownym uruchomieniu auta. Kamera się nie włącz cofając bo leci muzyczka. Muzyki z AppleCarplay nie mogę wyłączyć ani ściszyć jak ktoś dzwoni "stop" nie działa od mediów. Musiałem się zatrzymać i wyjść i wyłączyć silnik aby porozmawiać. Auto za 280K. MAsakra jakaś. A już "przewidywanie dotyku" to jakiś diabeł wymyślił. Za każdym razem po wejściu do samochodu trzeba to wyłączać. Za każdym. Chyba że to jest tak w aucie demo. :)
Niestety nie pomogę, ale dzięki za opinię o modelu!

UseYbrain

Member
Już znalazłem. Wajcha ukryta pod kierownicą po lewej stronie kompletnie nie widoczna dla osoby wysokiej, za nisko, trzeba zdejmować rękę z kierownicy aby dodać prędkości lub odjąć.

planzero

Member
Enyaq prezentuje swoje wdzięki na Tour de France aktualnie - jako auta ogra. Ofensywa VW trwa, sam VW na EURO 2020, SKoda na TDF.

Chyba nikt, kto potrzebuje małego (w sensie bagażnika, relingów, szerokości kanapy z tyłu) zwinnego auta do przemieszczania się solo nie kupi Enyaqa, bo to wielka rodzinna krowa, niezależnie od napędu jaki jej damy.
Z zewnątrz to jest duże auto. Z przodu także miejsca dużo ale jak na te rozmiary i okazały wygląd zewnętrzny to Enyaq zaskoczył mnie mocno przeciętną ilością miejsca z tyłu. Mówię o miejscu dla dorosłych ludzi wyższych niż 180cm. Absolutnie szału nie ma. Do tego dochodzą wg mnie zbyt wysokie ceny. To nie będzie hit w świecie elektryków. Jak ktoś kupuje elektryka za 250 tys+ to nie kupi Skody, taka prawda. Nie hejtuje Skody bo nawet miałem kiedyś nową Octavię ale wydając sporą kasę zdecydowana większość woli tzw prestiż czy to mądre czy głupie to mało ważne. Anyway wygląda, że VAG chce sprzedawać ID3 a nie Enyaqa...

Mindive

Member
Z zewnątrz to jest duże auto. Z przodu także miejsca dużo ale jak na te rozmiary i okazały wygląd zewnętrzny to Enyaq zaskoczył mnie mocno przeciętną ilością miejsca z tyłu. Mówię o miejscu dla dorosłych ludzi wyższych niż 180cm. Absolutnie szału nie ma. Do tego dochodzą wg mnie zbyt wysokie ceny. To nie będzie hit w świecie elektryków. Jak ktoś kupuje elektryka za 250 tys+ to nie kupi Skody, taka prawda. Nie hejtuje Skody bo nawet miałem kiedyś nową Octavię ale wydając sporą kasę zdecydowana większość woli tzw prestiż czy to mądre czy głupie to mało ważne. Anyway wygląda, że VAG chce sprzedawać ID3 a nie Enyaqa...
Na pewno miałeś dobrze ustawiony fotel przedni? W sensie nie za bardzo ustawiony do tyłu? Mam 183 cm i siedząc na tylnym siedzeniu "za sobą" mam 20 cm przed kolanami. Jest to identyczna wartość jak w Passacie B8. Więcej miejsca z elektryków to chyba tylko Ioniq 5 będzie miał lub auta z segmentu wyższego na przykład te

KorekSAN

Member
pytanie o połączenie enyaqa z serwisami. przez dwa dni nie było problemu aż wczoraj przestał. jest info ze nie może się połączyć i nie updejtuje się jego stan w apce my skoda. ktoś miał podobnie? (BTW. może jakiś wątek do problemów?

Mindive

Member
Spokojnie, z autem jest za 99% wszystko ok. Winna jest sieć Vodafone, która dostarcza usługi wszystkim skodom i VW w Europie. Niestety czasem ich serwery nie działają. Ten problem znika w ciągu kilku godzin lub dni. Nie dalej jak 3 dni temu moje auto nie raportowało swojego statusu - po dwóch dniach przeszło. Gdyby problem się utrzymywał napisz do Sebastian Lasek na FB - zdalnie sprawdzą w czym jest problem.