Wrażenia z jazdy w trasie

itguy

Posiadacz elektryka
Różnice są dla mnie takie:
NA PLUS DO ZASIĘGU:
- tesla nie podjeżdża tak blisko w korku, więc ruszanie jest mniej gwałtowne i jest większy dystans do hamowania, więc nie używa hamulców
- dostosowuje prędkość do ograniczenia/poprzedzającego pojazdu dość łagodnie, nie ma czegoś takiego, że jak jest mniej jak 10m do samochodu to gwałtownie hamuje, pozwala sobie na ten margines 2m i łagodnie zwalnia

NA MINUS DO ZASIĘGU:
- czasem jest bardzo wyczulona, np pieszy bardzo blisko krawędzi drogi
- samochód skręcający przed nami w lewo na krajówkach
- źle odczytywane ograniczenia prędkości, przez co hamuje bez potrzeby
- przy wyprzedzaniu trzeba wcześniej zmienić pas (aby nie hamował)
- AP chyba mocniej hamuje czasami... szczególnie jak dojeżdżamy do czerwonego z prędkością 60+, ja widzę/przewiduje czerwone wcześniej więc szybciej puszczam pedał

W idealnych warunkach na trasie - bez różnicy moim zdaniem, w mieście na minus dla AP, bo się boi czasami i hamuje bez potrzeby.

No i taki kwiatek dzisiaj - chyba zczytało z jakiejś naklejki na tirze :) na 3 pasmowej drodze...
View attachment 10202
co to za ładowarka na zdjeciu?
możesz ją polecić?
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
co to za ładowarka na zdjeciu?
możesz ją polecić?
Zobacz mój post tutaj:
 

ypl

Pionier e-mobilności
Dzisiaj w dalszym poszukiwaniu stukania w przednim zawieszeniu pojechałem na SKP żeby się na 101% upewnić że tak ma być a nie brakuje jakiejś nakrętki albo zabezpieczenia na końcówkach. Brak luzów, zastrzeżeń a ja i tak coś tam słyszę na wybojach... Pozostaje stwierdzenie że "ten typ tak ma" i dalej nie szukam.
A nie chcesz zgłosić do serwisu tesli?
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
A nie chcesz zgłosić do serwisu tesli?
Może to jakiś sposób — zgłoszę dzisiaj na lipiec to do tego czasu coś się pojawi.
Fakt jest tylko taki ze bicie z kół i opon zniknęło po 3tys km.
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
Przełożyli mi wizytę, która miałem mieć za 3 dni na 14 czerwca…choroba mechanikow
 

Michal

Moderator
Lepsze to niż pojechać, stracić cały dzień, po czym się dowiedzieć, że nie ma części i dadzą znać jak będą. Zgadnij skąd wiem. :D
Potwierdzam ;)
 

ypl

Pionier e-mobilności
Dzisiaj wbijałem trasę do nawigacji u siebie żeby pokazać itguy jak sobie dodać punkt pośredni i wybrać ładowarkę z listy i widziałem już na liście u siebie, że są ładowarki greenwaya w nawigacji tesli, nie wiem z którą aktualizacją to przyszło.
 

Pepek

Posiadacz elektryka
Dzisiaj wbijałem trasę do nawigacji u siebie żeby pokazać itguy jak sobie dodać punkt pośredni i wybrać ładowarkę z listy i widziałem już na liście u siebie, że są ładowarki greenwaya w nawigacji tesli, nie wiem z którą aktualizacją to przyszło.
Znaczy na mapie na liście ładowarek to są od dawna (przynajmniej odkąd odbierałem auto 5 tygodni temu) - i mnóstwo greenwayów tam jest, także ionity i orleny. Tak samo jak wybierzesz w nawigacji jako punkt docelowy ładowarkę z mapy to Tesla sama zaczyna też podgrzewać baterię do ładowania (miałem tak już na pewno w marcu). Jedyne czego brakuje, to żeby planer uwzględniał w planowaniu właśnie te ładowarki.
 
Top