Wrażenia z jazdy w trasie

elektryk

Pionier e-mobilności
Znaczy na mapie na liście ładowarek to są od dawna (przynajmniej odkąd odbierałem auto 5 tygodni temu) - i mnóstwo greenwayów tam jest, także ionity i orleny. Tak samo jak wybierzesz w nawigacji jako punkt docelowy ładowarkę z mapy to Tesla sama zaczyna też podgrzewać baterię do ładowania (miałem tak już na pewno w marcu). Jedyne czego brakuje, to żeby planer uwzględniał w planowaniu właśnie te ładowarki.
Czyli bajki o tym, że nie da się ustawić podgrzewania chyba już mi rozwiałeś.

Bo do tej pory znałem opcję z "zaplanowanym wyjazdem" - który też podgrzewa baterię, a tutaj jeszcze inna opcja.
 

Pepek

Posiadacz elektryka
Czyli bajki o tym, że nie da się ustawić podgrzewania chyba już mi rozwiałeś.

Bo do tej pory znałem opcję z "zaplanowanym wyjazdem" - który też podgrzewa baterię, a tutaj jeszcze inna opcja.
No tylko jedna uwaga - żeby auto podgrzewało baterię w drodze na "obcą" ładowarkę, to nie można po prostu sobie wyszukać tej ładowarki na mapie (lub jej zbliżony adres) tylko konkretnie trzeba w nawigacji Tesli wybrać pokazywanie ładowarek w okolicy i z listy wyboru wybrać tą, do której zmierzamy. Trochę upierdliwe, ale zawsze coś. ;)
 

ypl

Pionier e-mobilności
No dokładnie, czyli tak jak napisałem, dodajemy punkt pośredni i wybieramy ładowarkę i bateria będzie podgrzana. Ja nie wiem co kto miał, ale ja jeszcze 2 tygodnie temu nie miałem w nawigacjach tesli ładowarek greenwaya, Orlen był, ale greenwaya nie było, teraz już jest 😉
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Nowe wrażenia - wczoraj i dzisiaj:
-wczoraj w ramach kilometrów do wykorzystania z apki pojechałem pierwszy raz na SuC w Warszawie i naprawdę ciężko to opisać jak „to” wyglada i działa względem tych które inne odwiedziłem: Radom, Lucmierz, Poznan, Ciechocinek. Jeden plus przez godzinę ładowania chociaż sporo cześć filmu na już odpalonym Disney+ obejrzałem. Ogólnie dramat: lokalizacja, ilość stanowisk i prędkość ładowania….
- dzisiaj - przejazd w tempie totalnego relaksu powoli, klima i nawiew wyłączone, zimny łokieć i tak cała drogę Marki - Otwock i powrót - wynik zużycia 98wh i to jest mój rekord „dolny” zużycia - nie z górki cały czas po plaskim, światła, ronda i skrzyżowania. Jestem mega pozytywnie zaskoczony jak bardzo można zejść. W Mini nie mam szans na takie wyniki
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Dołożę jeszcze cegiełkę do plusów posiadania Tesli (historia z dzisiaj wieczór)
Jedziemy na koncert na Expo na Woli, pamiętam że jest tam parking podziemny i ładowarka ale przy wjeździe.
Na miejscu parking zamknięty ale ładowarka świeci że aktywna tylko radiowozami zastawiona. Zatrzymałem się, przeprosiłem że ja do ładowania. Jakoś się miejsce zrobiło dla mnie więc szybciutko kabelek do słupka i jazda na koncert. Wychodzimy i tutaj pojawia się kulminacja wieczoru - wszyscy idą do aut i taksówek a my grzecznie do Tesli obstawionej czterema radiowozami - jeden sympatyczny odjechał żebym wyjechał (proponował podwózkę na tylnej kanapie jako alternatywę) --- Cena ładowania 46zł -- poczucie jak VIP - bezcenne. Pozdrawiam i dziękuję panom policjantom.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Dołożę jeszcze cegiełkę do plusów posiadania Tesli (historia z dzisiaj wieczór)
Jedziemy na koncert na Expo na Woli, pamiętam że jest tam parking podziemny i ładowarka ale przy wjeździe.
Na miejscu parking zamknięty ale ładowarka świeci że aktywna tylko radiowozami zastawiona. Zatrzymałem się, przeprosiłem że ja do ładowania. Jakoś się miejsce zrobiło dla mnie więc szybciutko kabelek do słupka i jazda na koncert. Wychodzimy i tutaj pojawia się kulminacja wieczoru - wszyscy idą do aut i taksówek a my grzecznie do Tesli obstawionej czterema radiowozami - jeden sympatyczny odjechał żebym wyjechał (proponował podwózkę na tylnej kanapie jako alternatywę) --- Cena ładowania 46zł -- poczucie jak VIP - bezcenne. Pozdrawiam i dziękuję panom policjantom.
Poczułbym się jak Prezes. :)



Jego też otaczają jak wataha chorego barana
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Poczułbym się jak Prezes. :)



Jego też otaczają jak wataha chorego barana
Nie śmiem się porównywać -- na Żoliborzu kiedyś przed kobietami cały kordon Sprinterów bronił twierdzy.
Ja chyba trafiłem na poziom przeciętnego ministra -- 3 oznakowane Kia i Corolla w kamuflażu.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Majówka w Krakowie zaliczona, podróż do Krakowa, nie wiem, ale jakoś szybko mi bateria schodziła, czy parę stopni mniej ma aż takie znaczenie? Bo jak wracaliśmy do Wawy to było dzisiaj 17 stopni i mam wrażenie, że dużo wolniej bateria schodziła, chociaż też jechałem swoim tempem, że elektryk był najszybszy i wszystkie ICE musiały zjeżdżać :D

Generalnie fajnie się jedzie ale trochę słabo, że trzeba do SuC z drogi ekspresowej zjeżdżać gdzieś w miasto, idzie przeżyć, bo to niby parę minut jazdy, i centra handlowe czasami są przy takim SuC, ale jak miałbym mojego Tatę przekonać do Tesli to SuC co 150km tuż przy ekspresówce/autostradzie to jest to :)

No i mały minus, bo jak jedliśmy obiad w restauracji przed wyjazdem z Krakowa i wiedziałem, że zaraz po obiedzie pojedziemy na SuC Bonarka, no to przydałoby się ręcznie móc wskazać, przygotowuj baterię do ładowania, bo za godzinę po objedzie w 4 minuty do ładowarki dojedziemy ...
Szkoda, że nie ma takiej możliwości ręcznego zaplanowania godziny podpięcia pod SuC.
 
Top