Zachęcają do likwidacji strefy czystego transportu

elektryk

Pionier e-mobilności

Artykuł opisuje zbieranie podpisów i linkuje do zbierania podpisów pomimo, że zbiórkę podpisów organizuje Konfederacja. Co ciekawe portal jest utrzymywany głównie ze środków miasta Krakowa, nie jest niezależny.
 

Belkot

Posiadacz elektryka
Wydaje mi się, że miasta nie zarządzają autostradami, wiec raczej sama A4 i tak bylaby wyłączona. Zostałyby ulice w tym obszarze.
przypuscmy ze tak bedzie czyli jadąc np do Rzeszowa nie musi sie nikt martwic. A co w takim razie ci którzy jadą do zakopanego? Zobacz na mape. Część drogi nr 7 tez jest objeta...
 

Attachments

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    59,2 KB · Liczba wyświetleń: 31

marco_25

Posiadacz elektryka
Z tego co widze propozycja jest aby SCT była w całym miescie łącznie np z częscią autostrady A4. Powiedzccie mi czy to nie jest glupie... Nie dziwie sie ze ludzie sie wkurzają
Chyba nie doczytałeś całości. Będzie można spokojnie pojazdem niespełniajacym wymogów dojechać do obwodnicy a sama obwodnica (ciąg A4 i S52) jest wykluczona ze strefu, tak samo jak dojazd do niej. Poniżej mapka, opis na stronie miasta. Dobrze byłoby wykluczyć dojazdy do parkingów P+R i kto wie czy tego nie zrobią.

W kwestii objęcia strefą całego miasta to wbrew pozorom dobra decyzja bo łatwiejsza do egzekwowania. System binarny, jesteś w Krakowie automatycznie jesteś w strefie, inaczej powstaną dziwne potworki jak czerwone ulice w Londynie.

W kwestii wykluczenia ekonomicznego dojeżdżających, studentów itp. To prosze nie przeginać różnica między 26 letnim vw pasatem a 29 letnim pasatem to naprawdę nie są gigantyczne pieniądze.

IMG_8046.png
 

Belkot

Posiadacz elektryka
Chyba nie doczytałeś całości. Będzie można spokojnie pojazdem niespełniajacym wymogów dojechać do obwodnicy a sama obwodnica (ciąg A4 i S52) jest wykluczona ze strefu, tak samo jak dojazd do niej. Poniżej mapka, opis na stronie miasta. Dobrze byłoby wykluczyć dojazdy do parkingów P+R i kto wie czy tego nie zrobią.

W kwestii objęcia strefą całego miasta to wbrew pozorom dobra decyzja bo łatwiejsza do egzekwowania. System binarny, jesteś w Krakowie automatycznie jesteś w strefie, inaczej powstaną dziwne potworki jak czerwone ulice w Londynie.

W kwestii wykluczenia ekonomicznego dojeżdżających, studentów itp. To prosze nie przeginać różnica między 26 letnim vw pasatem a 29 letnim pasatem to naprawdę nie są gigantyczne pieniądze.

View attachment 13355
ok. Mozesz podac link do strony. Ja znalazlem jakis inny artykul gdzie nie jest to jasno opisane
 

marco_25

Posiadacz elektryka
przypuscmy ze tak bedzie czyli jadąc np do Rzeszowa nie musi sie nikt martwic. A co w takim razie ci którzy jadą do zakopanego? Zobacz na mape. Część drogi nr 7 tez jest objeta.. .
Droga nr 7 przechodzi przez miasto. Jędziesz zachodnią obwodnicą miasta, która nie jest objęta strefą. Szybciej i bezpieczniej. Widzę jak zawsze w Polsce, jeszcze nie zaczęli używać ale już każdy wytyka wady.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Student to lepiej niech zacznie od książek, biletu miesięcznego, imprez. Na passata przyjdzie czas
Ja już z niecierpliwością czekam na koniec września i te tediczki wypakowane klamotami. A później młodych gniewnych nocą na alejach.
 

Sceptyczny entuzjasta

Posiadacz elektryka
Ja nadal jestem zdania, że więcej niż strefa dałoby eliminowanie kopciuchów z ulic przez kontrole tego co się wydobywa z rury wydechowej. Często wcale nie tak stare samochody dymią niemiłosiernie przez zaniedbanie ich stanu technicznego, a formalnie silnik może spełniać Euro 4 czy nawet 5. Tu wychodzi wspomniana gdzieś wyżej bieda, ale umysłowa, że lepiej wydać na różne przyjemności niż naprawić samochód. Skoro jeździ i nikt dowodu rejestracyjnego nie zabierze to po co wydawać kasę. Potem nie da się jeździć po mieście bez klimy na obiegu zamkniętym. Takie techniczne trupy powinny odpadać na corocznych przeglądach.

Jeszcze inny, ale szybko narastający problem to hałas. Popularny od lat wiejski tuning, a ostatnio całkiem nowe, drogie fury ze strzelającymi wydechami to już prawdziwa plaga. Nie wierzę, że to spełnia normy hałasu, bo czasem takiego debila słychać z kilometra.
 
Top