Zachęcają do likwidacji strefy czystego transportu

elektryk

Pionier e-mobilności

Artykuł opisuje zbieranie podpisów i linkuje do zbierania podpisów pomimo, że zbiórkę podpisów organizuje Konfederacja. Co ciekawe portal jest utrzymywany głównie ze środków miasta Krakowa, nie jest niezależny.
 

mALEK

Posiadacz elektryka
no wlasnie o to chodzi. auto powinno sie kupowac do realnych potrzeb, a nie dla lansu. widac, ze dopiero jak przpeisami sie narzuca zmiane myslenia, dopiero cos zaczyna kielkowac. pomiedzy uszami. i bardzo dobrze. fakt, ze najpierw odpala tzw b.(_!_) i syndrom psa ogrodnika, ale maja pare lat na wyleczenie sie z tego. a im szybciej to zrobia, tym mniej bedzie ich bolec :)
 

krzyss

Pionier e-mobilności
no wlasnie o to chodzi. auto powinno sie kupowac do realnych potrzeb, a nie dla lansu. widac, ze dopiero jak przpeisami sie narzuca zmiane myslenia, dopiero cos zaczyna kielkowac. pomiedzy uszami. i bardzo dobrze. fakt, ze najpierw odpala tzw b.(_!_) i syndrom psa ogrodnika, ale maja pare lat na wyleczenie sie z tego. a im szybciej to zrobia, tym mniej bedzie ich bolec :)
Bez przesady, jak ktos chce duze auto to niech sobie takie kupi, ma je utrzymywac w sprawnosci i nie kopcic.
Jak zaczniesz szalec z przepisami to moze zaraz ustalisz ze do mieszkania wystarczy 12m2 na glowe ? I kazdy ma mieszkac w bloku a nie domu…

Uwazam ze wiecej przepisow jest nie potrzebne, wystarczylo by zeby stosowac te co sa.
Podniesc koszt badania technicznego na 400zl i dokladnie sprawdzac auta ktore maja miec wazne badania techniczne. Samo by sie wszystko unormowalo.
I wracam do tego co juz pisalem, nie zgadzam sie ze strefami czystego transportu… jesli mam sprawne auto 40letnie to dlaczego nagle zabrania sie mi nim poruszac po centrum miasta ?
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Niestety dlatego, że ty dbasz o sprawność auta, ale inni mają najtańsze, najtaniej naprawiane i to tylko jak się zepsują.
Czyli jesli na autostradzie wszyscy przekraczaja predkosc to zamykamy autostrade ?
No chyba nie tak to powinno wygladac.
Robimy uczciwe przeglady i eliminujemy niesprawne pojazdy.
 

vwir

Pionier e-mobilności
jesli mam sprawne auto 40letnie to dlaczego nagle zabrania sie mi nim poruszac po centrum miasta ?
Bo to auto spełniało normy emisji sprzed 40 lat, gdy wiedza na temat chorób i efektu kopcenia była inna niż dzisiaj. Podobnym tokiem myślenia - w Krakowie 40 lat temu mogłeś kupić piec kopciuch i przecież dlaczego musiałeś go wymieniać na coś innego, skoro spełniał normy sprzed 40 lat.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Bo to auto spełniało normy emisji sprzed 40 lat, gdy wiedza na temat chorób i efektu kopcenia była inna niż dzisiaj. Podobnym tokiem myślenia - w Krakowie 40 lat temu mogłeś kupić piec kopciuch i przecież dlaczego musiałeś go wymieniać na coś innego, skoro spełniał normy sprzed 40 lat.
Ale to nadal nie rozwiazuje problemu kopcacych aut… 12 letni diesel bedzie sobie wesolo jezdzil i kopcil…
 

pmlody

Pionier e-mobilności
Czyli jesli na autostradzie wszyscy przekraczaja predkosc to zamykamy autostrade ?
No chyba nie tak to powinno wygladac.
Robimy uczciwe przeglady i eliminujemy niesprawne pojazdy.
Nie. W idealnym świecie, obrywają ci, co nie dbają o auto. A w praktyce wiadomo jak jest...
 

pmlody

Pionier e-mobilności
Bo to auto spełniało normy emisji sprzed 40 lat, gdy wiedza na temat chorób i efektu kopcenia była inna niż dzisiaj. Podobnym tokiem myślenia - w Krakowie 40 lat temu mogłeś kupić piec kopciuch i przecież dlaczego musiałeś go wymieniać na coś innego, skoro spełniał normy sprzed 40 lat.
Piec to jedno. Umiejętność palenia w nim to drugie. Wiem z praktyki sąsiada - smierdziucha.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Ale to nadal nie rozwiazuje problemu kopcacych aut… 12 letni diesel bedzie sobie wesolo jezdzil i kopcil…
Na 12 letnie kopcące już są stosowne przepisy, ale umiarkowanie egzekwowane (przeglądy okresowe do poprawy). Na 40-letnie nie było niczego, więc właśnie powstało. Tak poza konkursem - jak często widzisz 30-40 letnie diesle, które nie kopcą, szczególnie podczas jazdy pod górę? Mnie się nie zdarza. Kopcą aż miło.

Piec to jedno. Umiejętność palenia w nim to drugie. Wiem z praktyki sąsiada - smierdziucha.
Nie ma znaczenia - jak byś nie palił to w Krakowie sobie już nie popalisz. Na szczęście.
 
Top