Zachęcają do likwidacji strefy czystego transportu

elektryk

Pionier e-mobilności

Artykuł opisuje zbieranie podpisów i linkuje do zbierania podpisów pomimo, że zbiórkę podpisów organizuje Konfederacja. Co ciekawe portal jest utrzymywany głównie ze środków miasta Krakowa, nie jest niezależny.
 

Lupus

Posiadacz elektryka
Banowanie tylko prowadzi do większej polaryzacji, bo my się zamykamy na argumenty drugiej strony, a oni się słusznie wkurzą że nie dopuszczamy innych do słowa.

Nie widzę w postach @Eko Piewca jakiejś agresji ani większego sarkazmu niż takie jak zwykle się pojawia w postach innych użytkowników. W każdym poście podaje jakieś argumenty.

Wg mnie dobrze że takie posty się pojawiają, bo reprezentują punkt widzenia pewnej części społeczeństwa, a wtedy mamy okazję na nie podać sensowne kontrargumenty. Ktoś tu wejdzie i je zobaczy. To lepsza sytuacja niż pisanie tylko w swoich kręgach, gdzie kontrargumenty nigdy się nie pojawią.

Na nas też jest odpowiedzialność żeby nie wdawać się w trolling i uszczypliwości, tylko napisać fakty, swoją opinię, a resztę zostawić. Banować za brak kultury, ale nie za poglądy.
 

Michal

Moderator
Banowanie tylko prowadzi do większej polaryzacji, bo my się zamykamy na argumenty drugiej strony, a oni się słusznie wkurzą że nie dopuszczamy innych do słowa.
Tak Ci się tylko wydaje, bo moim zdaniem to właśnie wdawanie się w dyskusje w internecie prowadzi do polaryzacji, a nie ucinanie ich w zarodku. Problemem internetu jest powszechna dostępność, a ona prowadzi do "spierania" się osób rozumiejących jak coś działa z ludźmi, którzy nie mają o tym pojęcia ale przeczytali na interii artykuł o tym jak to w Norwegii na placach zalegają zepsute elektryki... Tylko... te elektryki, to już dawno nie mają baterii..., to bye były elektryki, tylko jakieś mini samochodziki... a tak w zasadzie to tych placów i tak nie ma...
Oczywiście najlepiej byłoby gdyby nikt się w takie dyskusje nie wdawał, ale o to bardzo ciężko i finał jest taki, że mamy takie wątki z setkami wypowiedzi i głupoty o "dizelkach", "tedeiczkach", "zapaszkach z rureczki wychowejczkowej". Mamy rozmowę o tym, że ten jego dizel przechodzi przeglądy, więc jest dopuszczony do ruchu, więc powinien móc jeździć gdzie chce... I jeździ później masa takich dizli po kraju, gdzie każde dodanie gazu zostawia chmurę dymu, a nawet przy badaniu w stacji diagnostycznej to nie wyjdzie, bo tam nie depczą do dechy żeby sprawdzić co się wtedy dzieje.
Gdybym to ja pojechał tym jego "dizeluńkiem" do stacji kontroli, to gwarantuję Ci, że nie przeszedłby kontroli i o tym jest dla mnie ta rozmowa.
Ten mój post zniknie w gąszczu jego bredni, a ktoś, kto przyjdzie z zewnątrz, nie wejdzie na 3 stronę dyskusji, tylko przeczyta pewnie pierwsza i ostatnią.

Z wpisów tego gościa wynika tez, że sam nie mieszka w Krakowie, tylko dojeżdża do niego do pracy, ale bardzo mu zależy, żeby ludzie w centrum nadal byli zatruwani, podczas gdy plucia na wycieraczkę, to już nie chce i prosi żeby sobie pluć na trawnik.

Jeśli jeszcze do tego poczytamy o nowoczesnych technikach ruskich farm troli i tym jak działają, to okazuje się, że właśnie w ten sposób - albo samemu pisząc takie rzeczy, albo znajdując w ten sposób pożytecznych idiotów, którzy później już sami powielają takie treści jako prawdę objawiona, bo łapią w ten sposób jakiś tam posłuch w ograniczonych kręgach.
Naprawdę warto poczytać o szerzeniu dezinformacji podczas początku COVID - to są idealne i łatwe do znalezienia przykłady.

Tyle dobrze, że chociaż linkowanie do tej zbiórki sobie darował...

Gdybym to ja był adminem, to gość dawno by wyleciał ale to jest moje zdanie i skoro Ty chcesz, żeby mógł pisać to co chce, to ja chyba tez mogę.
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Może tak być rzeczywiście.
Internet bardzo rozwinął naszą cywilizację (zwiększył i przyspieszył dostęp do informacji), ale stał się też narzędziem propagandy i dał fałszywe poczucie anonimowości w dyskusji. Np. "Eko Piewca" myśli, że jest anonimowy, a niestety nie jest i można go zidentyfikować w kilkadziesiąt minut, są już do tego specjalne narzędzia, które potrafią to zrobić wyłącznie z pisanego tekstu, nie musząc się odwoływać do innych metod typu baza CEPIK, czy RIPE.

Sztuczna inteligencja już niedługo spowoduje, że wszyscy stracimy poczucie anonimowości - portale społecznościowe przejdą na model subskrypcyjny (płacenie powoduje, że koszt utrzymania wielu botów bardzo mocno rośnie) i wszyscy mniej lub bardziej będziemy musieli się liczyć z konsekwencjami swoich wypowiedzi.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
To dla mnie tzw "Metoda na Macierewicza" , tak to widzę.
Jest milusi, grzeczny, wręcz szarmancki, niby nie radylny, podpiera się danymi (to jakie one są, jest już nie ważne. Mają być z innych niby pewnych źrodeł. Takie a la Binienda). Niby wiarygodne.
Sączy te swoje treści wyssane z palca dla wiadomych sobie celow. Tz ogolnie szkodliwych, a istotnych dla swojej grupy. Jaka ta grupa? A to już tylko Pegasus jest w stanie zbadać.
Są takie rybki co delikatnie włażą w różne otwory cała, bezboleśnie i milo. Co potem? Jest ciekawie :)

Takie to mam odczucia
 

mALEK

Posiadacz elektryka
jak sama nazwa strefy wskazuje, ma to byc strefa "czysta". bez spalin. mialem okazje mieszkac bezposrednio przy ulicy, gdzie byl spory ruch. to byla mala ulica. nie mozna bylo otworzyc okna. lato , zima. smrod. mamy 2023 rok. ile jeszcze mamy sie truc? jest mozliwosc zmiany na auto "zeroemisyjne", kwestia tylko doboru auta do potrzeb. no, ale jak ktos musi sie wbijac Q5 do centrum, bo musi dzieci do szkoly podrzucic, no to niestety. na takich tylko odpwiednie przepisy dzialaj. wlasnie dlatego, aby m.in. swoich dzieci nie trul. bo sam na to nie wpadnie przeciez...
 

Lupus

Posiadacz elektryka
- To że kogoś nie jesteście w stanie przegadać (tj. zmusić do przyjęcia swoich racji) nie oznacza od razu że jest trollem

Trollowanie (ang. trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla internetowych forów dyskusyjnych i mediów społecznościowych, polegające na zamieszczaniu kontrowersyjnych, napastliwych, często nieprawdziwych treści w celu zwrócenia na siebie uwagi albo sprowokowania, ośmieszenia lub obrażenia innych użytkowników[1][2]. Osobę odpowiedzialną za publikowanie takich przekazów określa się jako „troll”[3].

W innym wątku napisałeś, że producenci zmniejszają produkcję EV, a jak ktoś sądzi inaczej to jest w bańce informacyjnej właścicieli elektryków. Link.
Na poparcie zalinkowałeś artykuł o tym że jedna fabryka jednego producenta ma zamiar ograniczyć produkcję.
1696180805411.png


To już jest wg mnie trolling.
 

mALEK

Posiadacz elektryka
masz wybor. kup BEV. to, ze kogos "nie stac", nie usprawiedliwia trucia innych - biedny jestem, wiec ide krasc i mordowac. BEV mozna kupic juz w przystepnych pierniadzach. tyle w temacie.
 

vwir

Pionier e-mobilności
Może kupić Fiestę z Euro5 za kilkanaście tys. Skoro go stać na Q5 z 2008 roku to stać go na mnóstwo samochodów spełniających Euro5. Tylko że wiesz - wtedy mu spadnie szacun na dzielni.
 

Michal

Moderator
Przede wszystkim, jak się mieszka w mieście, to po cholerę 3 auta ze śmierdzącym dizlem?! Przyczepę ciąga non stop każdym? Codziennie robi po 1000 km?
 
Top