Consigliero ID.3 1st

nabrU

Pionier e-mobilności
Myśle, że tak cynicznie nie będzie. Zapominacie, że w rodzinie ID można wymieniać moduły baterii, które już Consi miał wymieniane (a których ma 9 przy 58kWh). Wymienią jeden moduł na nowy i bateria znowu będzie powyżej 70%.

W porównaniu z Teslą jest to pewien plus, bo gdyby przyszło jednak płacić ze swojej kieszeni to jeden czy 2 moduły są zapewne tańsze niż cały battery pack od Elona...
 

Michal

Moderator
Audi z tą swoją krzywa ładowania chyba 2 lata temu prognozowałem, że będzie tragedia po kilkuset takich szybkich ładowaniach. Czekam aż to wyjdzie w końcu.
 

PCtank

Nowy na Forum
Audi z tą swoją krzywa ładowania chyba 2 lata temu prognozowałem, że będzie tragedia po kilkuset takich szybkich ładowaniach. Czekam aż to wyjdzie w końcu.
Zaciekawił mnie problem, ale nie rozumiem. Jakaś zła krzywa ładowania jest zastosowana? W sensie za duże moce ładowania w porównaniu do baterii?
Szukałem tego wątku w zakładce AUDI , ale nie mogłem znaleźć.
 

Michal

Moderator
Audi ma najbardziej agresywna krzywą ładowania że wszystkich EV, a przy tym również dość duże zużycie energii wymuszające częste ładowanie w trasie. Dzięki temu, że krzywa ładowania jest prawie płaska w zakresie 10-80%, to dłuższe przejazdy wraz z ładowaniem trwają podobnie do aut bardziej oszczędnych ale wymagają większej ilości przystanków na ładowanie i wykorzystuja większą ilość cykli ładowania.

Moim zdaniem tak agresywna krzywą ładowania nie wydaje się możliwa do utrzymania i powinna skutkować bardzo dużą degradacją baterii, ale nie popieram tego żadnymi twardymi danymi.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Rozglądając się za motocyklem popełniłem kompulsywny zakup skutera Horwin Senmenti 0 w tzw preorderze, ale w wyniku dyskusji na tematy z tym związane pokazano mi aptere i zrobiliśmy kolejny preorder bo pojazd wypisz wymaluj idealny do naszych potrzeb. Można mieć kamping oraz większy prześwit na gorsze drogi no i zasięg jest zacny a obiecywaną efektywność miodzio https://aptera.us/ . Teraz można spokojnie używać to co się ma, oczekiwać na reno 5 jak go dostarczą do sklepu a i efektywność obecnego pojazdu ulega poprawie, bo cieplej 😎
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Oby nie skończyło się na skarpetkach ze sklepu?
Coś zrobili już , bo nie śledzę tematu?
A bardziej merytorycznie to te błotniki idealne do urwania.
Linia jak z lat 60tych,kiedy tak sobie wyobra_ano przyszłość, wnętrze fajne.
O cenie się nie gada bo tu same....
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Rozglądając się za motocyklem popełniłem kompulsywny zakup skutera Horwin Senmenti 0 w tzw preorderze, ale w wyniku dyskusji na tematy z tym związane pokazano mi aptere i zrobiliśmy kolejny preorder bo pojazd wypisz wymaluj idealny do naszych potrzeb. Można mieć kamping oraz większy prześwit na gorsze drogi no i zasięg jest zacny a obiecywaną efektywność miodzio https://aptera.us/ . Teraz można spokojnie używać to co się ma, oczekiwać na reno 5 jak go dostarczą do sklepu a i efektywność obecnego pojazdu ulega poprawie, bo cieplej 😎
Domofon Ci sie spisuje ?
Ma jakas apke tez na androida ?
 
Top