Jak jest naprawdę z hałasem?

ELuk

Pionier e-mobilności
Nie jest to reklama.
Jeżeli administrator uzna że nie warto podawać linka do sprzedawcy to proszę usunąć.
Podałem Kolegom informację z własnego doświadczenia, bo problem głośności Tesli jest faktem.
Podzieliłem się moim doświadczenie ponieważ jestem bardzo zadowolony z efektu.
Pozdrawiam serdecznie
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Auto jest polift 2021 Q1 odebrane pod koniec marca, koła 18 z oponami Michelin pilot sport 4.
Opony same w sobie są głośne.
Planuję kupno zimowych Michelin Alpine które są o tych letnich cichsze o ok 5 dB.
Zauważyłem też, że po wygłuszeniu zacząłem słyszeć delikatny gwizd silników/falownika co wcześniej było zauważalne tylko przy silnej rekuperacji.
 

solik

Pionier e-mobilności
Letnie Michelin e-Primacy sa bardzo ciche, Pilot Sporty od zawsze ciche nie byly bo to opony delikatnie mowiac wyczynowe

Praktycznie w kazdym elektryku slysze dzwieki/gwizdy z napedu, nadal przyjemniej niz wycie spalinowki :D
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Jak pisałem w ciągu pół roku zrobiłem tym autem ponad 16000 km. W tym 2 wyjazdy typu hollydays do południowej Francji (3600 i 4000 km)
Komfort jazdy mimo odczuwalnych szumów był bardzo wysoki.
Po wygłuszeniu auta jeżdżę co prawda tylko lokalnie, a jednak odczuwam znaczną poprawę komfortu.
Generalnie nie udzielam się na forach internetowych, tutaj jednak się przełamałem i podzieliłem moim doświadczeniem.
Dlaczego? Bo to auto daje tyle satysfakcji, że mogąc je poprawić chciałem Kolegom przekazać ten fakt. Jak Ktoś skorzysta to OK. Jak Komuś link sprawił przykrość to przepraszam.
Pozdrawiam
 

Michal

Moderator
Nie jest to reklama.
Jeżeli administrator uzna że nie warto podawać linka do sprzedawcy to proszę usunąć.
Podałem Kolegom informację z własnego doświadczenia, bo problem głośności Tesli jest faktem.
Podzieliłem się moim doświadczenie ponieważ jestem bardzo zadowolony z efektu.
Pozdrawiam serdecznie
Jeśli to nie reklama i nie SEO to sam zedytuj tamten post i zostaw np. tylko "pianka K9S izolacyjna kauczukowa" i będzie po problemie ;)
[edit] Nie ma przykrości żadnej i super, że się dzielisz ale to forum jest naprawdę super (ludzie i merytoryka) i chyba warto pilnować żeby się tutaj nie zrobiło wysypisko reklamowe ;)
 

Michal

Moderator
Super, dzięki! Była w jakimś wątku całą dyskusja o reklamie na forum i chyba najsensowniejszy pomysł to wysyłanie namiarów na konkretne firmy na priv, bo dzięki temu nie ma zachęty dla cwaniaków do zakładania kont na forum...
Twój pierwszy post i od razu taki z grubej rury reklamowy - wygląda co najmniej dziwnie ;)

Ps. Jaką trasą jechałeś do FR? Ja miałem niedawno ciekawą wycieczkę opisaną tutaj [klik] - może żeby nie zaśmiecać tego wątku to tam możesz dopisać tam swoje wrażenia z podróży albo chociaż napisać jaką trasą jeździsz ;)
 

ELuk

Pionier e-mobilności
4 nadkola, a z tyłu dodatkowo blacha od strony nadkoli. Efekt jest na tyle fajny, że nawet jak złożysz oparcie to hałas nie rośnie jakoś istotnie.

Uszczelka w szczelinę wokół szyby przedniej dała niekorzystny efekt w postaci przenoszenia wody na boczne szyby (likwidacja rowka między szybą a słupkiem).
Wydaje mi się też że szumy wiatru od przodu wynikają z szczelin między szybą a plastikami na podszybiu.
Dodatkowo brak wygłuszeń/izolacji na styku błotniki, maska, przegroda czołowa. Są tam szczeliny którymi wiatr hula.
W Mercedesach jest tam gluszenie.
 
Top