ypl

Pionier e-mobilności
Można, ale jak widać zysk jeżeli chodzi o zasięg został uzyskany nie jak twierdzą niektórzy poprawkami aerodynamicznymi, ale właśnie oponami o mniejszej przyczepności (EV).
Czyli to z czego się wielu cieszy (lepszy zasięg) stracisz właśnie zakładając porządne usportowione opony jakie miała poprzednia Tesla.
Tylko tyle i aż tyle. Mnie odrzuca ograniczenie prędkości, rzadko miałem okazję jechać ponad 200, ale jednak gdy trzeba to masz taką możliwość. Mam inny samochód gdzie jest ograniczenie do 190km/h i na naszych autostradach miałem przez to już nieprzyjemne sytuacje, gdzie chcesz sprawnie wyprzedzić gdy ktoś wisi Ci na dupie a tu zonk, ogranicznik i gośc wpierdziela się prawym pasem hamując Ci potem przed nosem.
Hankooki letnie na ygreku też bardzo słaba przyczepność, z ac boostem w super warunkach gubią przyczepność jak pedał w podłogę dam, planuję zmienić na Michelin pilot sport, myślałem o tych nowych primacy ale widzę, że to samo będzie co hankook.
 

ypl

Pionier e-mobilności
Ja nie jestem specjalistą, ale mi się świetnie na tych oponach trzyma na suchym. Wczoraj sprawdzaliśmy na ostrych zakrętach.

Sprawdźcie wczoraj wieczorem zaktualizowałem mojego 1szego posta.

Gdyby było tak mokro jak oni mieli to nawet bym nie próbował tak jeździć.
Zależy jaki masz punkt odniesienia, ja porównuję hankook ev z ygreka do Michelin pilot sport, które mam w piątce to różnica jest spora na niekorzyść hankook.
Acha, łączna szerokość gumy jest praktycznie taka sama, w bejcy 2x245 plus 2x275, w tesli 4x255
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Hankooki letnie na ygreku też bardzo słaba przyczepność, z ac boostem w super warunkach gubią przyczepność jak pedał w podłogę dam, planuję zmienić na Michelin pilot sport, myślałem o tych nowych primacy ale widzę, że to samo będzie co hankook.
To nie wina opon;) w X mam Michelin i też gubią przyczepność do ~120km/h w trybie plaid gdy damy pedał w podłogę.
 

ypl

Pionier e-mobilności
To nie wina opon;) w X mam Michelin i też gubią przyczepność do ~120km/h w trybie plaid gdy damy pedał w podłogę.
Ale w plaid masz dwa razy tyle mocy, to się nie dziwię, że pilot sporty gubią trakcję.
 

KrissTMY

Fachowiec
Hankooki letnie na ygreku też bardzo słaba przyczepność, z ac boostem w super warunkach gubią przyczepność jak pedał w podłogę dam, planuję zmienić na Michelin pilot sport, myślałem o tych nowych primacy ale widzę, że to samo będzie co hankook.
Michelin Pilot Sport EV na Y RWD są rewelacyjne, auto się trzyma niesamowicie, BMW M na Michelinach Pilot Sport tak się nie trzyma. Kontrola trakcji w elektryku jest o niebo efektywniejsza.
 

solik

Pionier e-mobilności
Jak komus wydaje sie ze szumi podszybie niech powpycha szmatki w rogi. Ja tak w Y znalazlem przyczyne swistow, w lewym rogu podszybia cos bylo niehalo o jak wepchalem szmatke to jak reka odjal.

Ambiente odbija sie w wiekszosci aut zwlaszcza tam, gdzie jest swiatelko z przodu.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Jak komus wydaje sie ze szumi podszybie niech powpycha szmatki w rogi. Ja tak w Y znalazlem przyczyne swistow, w lewym rogu podszybia cos bylo niehalo o jak wepchalem szmatke to jak reka odjal.

Ambiente odbija sie w wiekszosci aut zwlaszcza tam, gdzie jest swiatelko z przodu.
Masz jakąś fotkę gdzie to było? To chyba jakiś fenomen Tesli z tymi podszybiami
 
Top