Tesla usuwa czujniki ultradźwiękowe z samochodów i zastępuje je fragmentem kodu FSD

p0li

Pionier e-mobilności
....intensywnie krytykuje tesle... - no jednak nie - po co mam wlascicielom tesli glos odbierac? - robicie to bardzo dobrze od poczatkow tego forum
ja swoja opinie przedstawilem (wypracowana doswiadczeniem a nie filmikami z jutuba), zostalem obrzucony inwektywami i nie mam zamiaru wiecej na ten temat dyskutowac - najpierw musialbym znalesc kogos z podobnym poziomem wiedzy technicznej

ale z drugiej strony ciekawe jest obserwowac jak z czasem i kolejnymi ujawnianymi "featureami" zmienia sie optyka posiadaczy - i nie - nie mam z tego powody miligrama satysfakcji - za to widze @ELuk ze ciebie straaaasznie piecze ktoras z moich wypowiedzi bo co jakis czas wrzucasz jakies zawoalowane kalumnie w moja strone


a jak juz poruszyles temat citroena - twoja decyzja czy go kupisz czy nie na prawde jest mi obojetna - a ja sobie bede dalej spokojnie pomykal w aucie z pelna funkcjonalnascia z dnia zakupu - w moim wieku nie lubie byc zaskakiwany

powodzenia
 

viallos

Pionier e-mobilności
@ELuk Zgadzam się z twoją wypowiedzią w całej rozciągłości i takie też były moje przesłanki do kupna tego samochodu ... jedno zdanie nie pasuje.

Jak Ktoś nie akceptuje takiego stanu rzeczy nie powinien Tesli kupować.

Moim zdaniem powinien kupować, ale ma prawo narzekać i krytykować to, co nie działa jak powinno.
I niestety boli to wielu użytkowników tego samochodu którzy zaciekle go bronią.

Dla mnie hitem już na zawsze pozostaną wypowiedzi w stylu ... przejechałem pół Europy nie dotykając kierownicy na autoplicie ... zapomniałem tylko dodać że musiałem wcisnąć jakie 500 razy manetkę w dół... ah jaki jestem wypoczęty, ten samochód jest taki nieabsorbujący.

🤣🤣🤣

Edit: @p0li ... też się zgadzam w całej rozciągłości. Cytryna mnie super miło zaskoczyła i jest fajnym samochodem.
 

Michal

Moderator
Dla mnie hitem już na zawsze pozostaną wypowiedzi w stylu ... przejechałem pół Europy nie dotykając kierownicy na autoplicie ... zapomniałem tylko dodać że musiałem wcisnąć jakie 500 razy manetkę w dół... ah jaki jestem wypoczęty, ten samochód jest taki nieabsorbujący.
Hmmm... czyli jak ktoś przejechał i jest wypoczęty to po prostu jest fanbojem, bo to nie możliwe Twoim zdaniem?
Jeśli wciskałeś manetkę w dół 500 razy, to musiałeś pewnie wciskać też kierunkowskaz co najmniej 250 razy, a najprawdopodobniej też 500 razy. Czy włączanie kierunkowskazu Cię absorbuje? No chyba, że jeździsz BMW, to wtedy 0 razy :p Chociaż kierowcy Audi, to tacy kierowcy BMW, którzy trochę wstydzą się swojej prawdziwej natury nieużywacza kierunkowskazów i od czasu do czasu użyją ;)

Nie ma to jak utożsamiać człowieka z durnym pojazdem, który kupił, co nie?
 

rawier

Posiadacz elektryka
Moim zdaniem powinien kupować, ale ma prawo narzekać i krytykować to, co nie działa jak powinno.
@viallos - to co nie działa jak powinno tak. Ale trzeba zauważyć, że AP jest w fazie beta. Włączając tę funkcję w samochodzie potwierdzasz, że zdajesz sobie sprawę z tego że nie jest to finalna wersja produktu, a w fazie dewelopmentu. Narzekanie i krytykowanie w tej sytuacji przypomina trochę sytuację w której ktoś instaluje sobie na telefonie/komputerze wersję beta systemu operacyjnego, po czym zaczyna narzekać i krytykować jaka to ona niestabilna...
 

viallos

Pionier e-mobilności
Brońcie , brońcie ... jak niepodległości ;-)

A tymczasem kierowca BMW i Audi został również kierowcą Tesli i też nie używa kierunkowskazów ... i ciekawe co za chwilę będą o Was Teslowcach pisać!

Sorry .. zawsze będę mógł zgonić że ja wciskałem kierunkowskaz ale Tesla nie włączyła .. przecież jest w fazie beta, sreta albo jakiejkolwiek innej o której tylko Elon wie.

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Ludzie to jest samochód i ona ma być przewidywalny do bólu .. już wcześniej o tym pisałem ...ale wy swoje.
 

Ja6ek

Zadomawiam się
Co do braku czujników, to obecne możliwości AI i rozpoznawania obiektów przez kamery nie można porównać do czasów sprzed dekady, wydaje się że chłopaki z AI wiedza co robią i podjęli decyzje po wielu badaniach a próbek mają co nie miara i całkiem niezły komp do obróbki tych danych. Szczególnie że pod koniec roku mają wprowadzić "Reverse Summon"... czy np. podjeżdżam pod wejście do sklepu, wychodzę a samochód sam szuka miejsca i parkuje. Skoro takie coś wprowadzają, to muszą być pewni siebie i technologii.

Boję się natomiast że biurokracja i wytycznych UNECE. Zabronią kolejnych nowinek i stanie się to samo z co np. z summon i smart summon (czyli działa jak już jesteś przysłowiowy metr od samochodu). Więc wielce prawdopodobne że będziemy sobie oglądali na YT jak fajnie to działa w USA.

Ale podsumowując cieszę się, że juz teraz mam więcej funkcjonalności niż w dniu zakupu, może nie takich rewolucyjnych ale zawsze coś i zapowiadają się dalsze.. pozdr.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Trzeba było kupić inny :) a nie biadolić ciągle i permanętnie. Teraz trzeba się pozbyć Czy chodziło by się uparcie aby narzekać w ciasnych butach?
Tylko gdy innych butów nie ma, a do sklepu trza przez zaspy po flaszkę dymać Cel uświęca środki. .
Nie wszyscy się widocznie zgadzają z tymi negatywnymi wynurzeniami
Albo ktoś nie potrafi korzystać z tego auta jego zalet i unikać jego wad, albo ma pecha? Albo jest marudą, bo spodziewał się zbyt wiele po tym pojeździe i szczegolnie gdy dla naszego obszaru kosztuje sporą kasę.
Przewidywalna była Syrenka i Maluch., dlatego brało się z sobą np aparat zapłonowy, pasek i klucze.
Moje Mecedesy np za kasę jak X już nie. Ale były przewidywalne gdy się popsuły lub był wymagany serwis, bardzo były przewidywalne do bólu, ale tylko co do kosztów serwisu.
Ja stojąc przed wyborem kolejnego tradycyjnie po czterech latach użytkowania, dotychczasowego pojazdu w obszarze elektryków brałem pod uwagę cztery marki BMW, Merc, Porszak i Tesla.
No i póki co Tesla wymiata i to właśnie przez te numery z jazdą, zmianami, a nie osiągami.
Te babole o których tu się pisze w moim przypadku prawie nie mają znaczenia, bo albo ich nie ma albo mi nie przeszkadzają.

Tesla jest jedyną marką której kupuję kolejne auto, mając jeszcze jedno tego producenta. Jedynie Fiat tak miał, przez Maluchy i bazę dla kamperów. Inne owszem ale odmienne typy i nie jeden za drugim.
 
Last edited:

Michal

Moderator
Na smartfony też niektórzy narzekają, bo nie potrafią się nimi posłużyć 🤣😂🤣🤣😂🤣🤣😂🤣🤣
:p
 

viallos

Pionier e-mobilności
Taaa, niedługo będzie potrzeba przeczytać 100 stronicowego manuala żeby wiedzieć jak używać migacza w Tesli.

Na razie nawet 'wielcy' obrońcy piszą sobie jak to robić .. 3 strony wątku i 42 posty.

Idziemy w dobrym kierunku :cool:

Czy chodziło by się uparcie aby narzekać w ciasnych butach?

chodzę na boso .. czytaj nie używam tego badziewia.. ale jak mnie najdzie żeby użyć i założyć te ciasne buty to sobie mogę ponarzekać .. a kto mi zabroni.
 
Top