Zakaz parkowania BEV w garażach podziemnych

consigliero

Posiadacz elektryka
Nasz motocykl zawsze przechodzi badania techniczne a analiza spalin wychodzi mu wzorowo.
 

Attachments

  • IMG_2126.jpeg
    IMG_2126.jpeg
    447,3 KB · Liczba wyświetleń: 57

Norbert

Posiadacz elektryka
Laski szkoła są w linii prostej 1,5km od drogi 94. Nie wmówisz mi, że drogą 94 jeździ kilka samochodów na godzinę.
To, że w innych miejscach kraju są przekroczone normy to ma się nijak do Krakowa. W innych miejscach sobie nakopcili wieczorem to teraz muszą ładnie poczekać, aż się to rozwieje. W Krakowie nie można palić w kopciuchach. Najłatwiej źródło zanieczyszczeń odróżnisz po związkach azotu. W zanieczyszczeniu spalinami samochodowymi masz bardziej podniesione NO2 niż przy spalaniu w kopciuchach.
Masz dane o NO2 ze spomnianych miejscowości:
View attachment 13260

Mimo większego stężenia PM2,5 niż w Krakowie masz niższe stężenie NO2.
Wiesz, tylko co do zasady za dnia, kiedy jest największy ruch to było na zielono :)
Uwierz mi, jechałem tamtędy i widziałem skąd się wzięła zmiana na airly :)
No i druga rzecz, Michałów jest na splunięcie od tej samej drogi po tej samej stronie co Laski, i jak wyjaśnić niższe odczyty?
Także ten...
 

Michal

Moderator
Nie z resztą społeczeństwa, tylko z pojedynczym oszołomami. Nie róbmy z takich, przedstawicieli reszty społeczeństwa. Przyjście na forum EV i rozpoczęcie od wygrażania wszystkim, że chce się zablokować możliwość stawiania EV w garażach, bo ktoś w Brukseli zdecydował o końcu ICE w 2035r jest wyrazem szczytu głupoty. Żeby coś zmienić idzie się na wybory, a nie chodzi po forach i sieje linkami do wątpliwej zbiórki podpisów.

Po dieselgate nie mogę zrozumieć jak ktoś może świadomie kupić i użytkować dizla, a co dopiero jeszcze grozić nam tutaj że będzie jeszcze mocniej truł swoje dzieci i sąsiadów żeby tylko utrzeć nam nosa...
"Na złość tacie, nasram w gacie."
 
Last edited:

vwir

Pionier e-mobilności
Jeździsz po ulicach Berlina, gdzie mogą wjechać jedynie diesle z Euro6? Nieładnie…
Te diesle nie mają wyciętego DPFa, bo nigdy go nie miały. Gdyby nie posty takie jak właśnie przedstawiłeś to nie popierałbym stref czystego transportu w całym mieście, bo dla mnie to bezsens. Ale gdy widzę to wasze straszenie o zakazach parkowania na parkingach podziemnych to będę pierwszym, który poprze SCT w Krakowie. Pierwszym. Nikt z elektrobraci (jak to ująłeś) nie biega po forach tdi i nie opowiada, że macie nie popierać zakazu parkowania elektryków na parkingach podziemnych, bo w przeciwnym przypadku poprzemy SCT. Widzisz różnicę?
 

ciastek

Pionier e-mobilności
Jeździsz po ulicach Berlina, gdzie mogą wjechać jedynie diesle z Euro6?
@ekoelektryczek miał na pewno na myśli berlińską Low Emission Zone, a nie wybrane ulice, na których do lata 2022 obowiązywał zakaz dla <Euro6.
W rodzinie mamy trzy diesle w wieku 7, 15 i 20 lat. (...) Dzięki strefie czystego transportu za dwa lata z hakiem dwa z tych aut nie wjadą do miasta.
W 2023 roku, niecałe 3 lata przed wprowadzeniem strefy Euro6 w całym Krakowie, problem mają właściciele diesli z 2010 roku, czyli 13 letnich.
W 2007 roku, niecałe 3 lata przed wprowadzeniem strefy Euro4 w centrum Berlina, problem mieli właściciele diesli z 2005 roku, czyli 2 letnich.
Taka ciekawostka.
 

Ratt

Posiadacz elektryka
Nie dlatego że ktoś coś w Brukseli (choć wybory do PE za pół roku tak przy okazji), tylko dlatego że w Polsce powstają strefy czystego transportu uderzające w zwykłych ludzi, a elektrobrać to popiera.

Nie z pojedynczymi oszołomami, tylko z czterema tysiącami ludzi (na dziś, zbiórka trwa do połowy listopada), którzy podpisali profilem zaufanym projekt uchwały o likwidacji takiej strefy w Krakowie, gdzie trzysta podpisów wystarczy by uchwałę poddać pod głosowanie.

Czy ktoś ci grozi? Czujesz się zagrożony? Zgłoś to organom ścigania albo przestań mnie pomawiać. Mam prawo głosu w spółdzielni i mogę zagłosować za lub przeciw inicjatywie zakazu parkowania elektryków w garażach podziemnych gdy taka się pojawi, to jest mój wybór. W rodzinie mamy trzy diesle w wieku 7, 15 i 20 lat. Wszystkie sprawne, z ważnymi przeglądami. Żaden nie ma wyciętego DPF czy EGR. Kupiliśmy je bo chcieliśmy, po prostu jesteśmy zwolennikami ropiaczków. Dzięki strefie czystego transportu za dwa lata z hakiem dwa z tych aut nie wjadą do miasta. Do CAŁEGO miasta, w Krakowie strefa ma objąć miasto w granicach administracyjnych. Pal licho już ten rocznik 2003, ale Audi Q5 z 2009 w tedeiczku z Euro 4, którym jeżdżę legalnie po centrum Berlina, ma być do wyrzucenia. I wy to popieracie. To jak ja mam zagłosować gdy będą chcieli zakazać elektryków w garażach podziemnych?
" Mam prawo głosu w spółdzielni i mogę zagłosować za lub przeciw inicjatywie zakazu parkowania elektryków w garażach podziemnych gdy taka się pojawi, to jest mój wybór. "
Nie -to nie jest Twój wybór. Tak samo jak nie masz prawa przegłosować że w Twojej spółdzielni nie mogą mieszkać Murzyni i Azjaci. Zastanów się nad tym.
 

Michal

Moderator
Ktoś już Ci proponował, żebyś się zamknął w garażu z włączonym tym swoim ropniaczkiem / tedeiczkiem / slodziaczkiem / mięsnym jeżem...
 

luki

Posiadacz elektryka
Widzę że polemika właścicieli elektryków z resztą społeczeństwa (ciach)...
4tys ludzi, którzy się podpisali pod jakimś dokumentem, ile ich mieszka w Krakowie? Tak samo ich ten zakaz dotyczy jak 60-70 latków aborcja...
70tys ludzi to właściciele elektryków w Polsce. Taka delikatna dysproporcja.
Zdziwię cię jeszcze jednym tematem, chociaż wątpię żeby Cię to w ogóle interesowało. Otóż, rozmawiałem kiedyś z emerytowanym taksówkarzem w Warszawie, który zjeździł nie jedno auto (chyba wszystkie typy silników i napędów zna), i nie spotkałem się wcześniej z takim zainteresowaniem pod względem technicznym samochodem jak z jego strony. Wypytał o wszystko: zasięg, ładowanie, dostępność ładowarek, moc, parametry, przyspieszenie,... Aż byłem zaskoczony z jakim entuzjazmem do tego tematu podchodził. Nawet zapytał jak "tym" miałby pojechać w trasę na urlop. Jestem pewien, że gdyby był trochę młodszy, to już by jeździł BEV
 

Lupus

Posiadacz elektryka
Widzę że polemika właścicieli elektryków z resztą społeczeństwa polega na tym, że osoby o niewygodnych opiniach czy poglądach się banuje, a ich wypowiedzi hurtem usuwa. A potem zdziwienie że nie ma zrozumienia dla elektrobraci i ludzie podpisują się pod zakazami wjazdu do garaży podziemnych. Pożary pożarami, ale traktowanie przeciętnego Kowalskiego też się do tego dokłada. My jakoś nie wciskamy nikomu na siłę że przyszłość to tylko Golfy w TDI i tylko nimi należy jeździć, a wszystko inne objąć strefami czystego transportu/terroryzmu. Choć widzę że może dla przeciwwagi powinniśmy zacząć to robić.
Dlaczego te posty są kasowane?
 
Top