Zakaz parkowania BEV w garażach podziemnych

KrzyCh

Posiadacz elektryka
Absurd goni absurd.
Samochód spalinowy, zaraz po uruchomieniu silnika, rozpoczyna proces ładowania akumulatora głównego (coraz rzadziej Pb) przy pomocy alternatora (który jest niczym innym jak silnik elektryczny). Stąd naturalnie prawdopodobieństwo zapalenia się samochodu ICE jest o wiele wyższe od BEV. Potwierdzają to statystyki.
Ergo - zakaz powinien dotyczyć ICE, bo nie dość że ładują swoje baterie w garażach, to jeszcze detonują w tym celu mieszankę paliwowo-powietrzną, tłocząc gumowymi przewodami wybuchowe substancje. I to w procesie o sprawności poniżej 40%. 😳

Jasnym jest, że lobbyści (Putlera, OPEC, producentów ICE,…Orlen-u,….) będą robić wszystko, by zatrzymać marginalizowanie ich biznesu.
Komplementem dla elektrowoz.pl jest fakt, że zauważyli skalę i uznali to medium za wystarczająco wpływowe, by zaalokować choćby promil mocy obliczeniowej jaką dysponują i skierować trol-bota (by GPT) do trollowania.
Tak - uważam to za komplement i warto go docenić.

Nie karmmy jednak troli. Pls.

Mam dwie propozycje:
1. Jeśli silnik forum i zasoby pozwalają, może warto rozważyć moderowanie rejestracji, umieszczania postów, linków przez boty etc. Klasyka dylematów każdego forum…
2. Na takie negatywne ”łamiące-wiadomości” ja mam pozytywne, może warto się nimi dzielić w takich wątkach (po wcześniejszym wycięciu linków sponsorujących trolling): np. szukając ostatnio noclegu w Poznaniu na weekend, namierzyłem apartamenty (IlonnButique) bo szukałem czegoś z sauną (tak apartament z sauną w apartamencie - polecam). Zadzwoniłem (i już -100PLN), a też okazało się, że można się podładować na ich parkingu za opłatą. Super, choć nie wiedziałem z góry czy się przyda - wyszło tak, że jednak przyjechaliśmy na 12%. Na miejscu 2 wolne WC i pan proponuje, że jak weźmiemy u nich śniadanie to ładowanie gratis. Namówili mnie. W rezultacie wyszedł super weekend, bo (wstyd się przyznać) wreszcie zobaczyliśmy Biskupin, Lednicę, Gniezno i rozkopany/imprezowy rynek w Poznaniu przejeżdżając przy tym 950 km, płacąc za „paliwo” dosłownie 0,00 PLN i poświęcając na ”tankowanie” ok 60 sekund (30 w domu na podłączenie/odłączenie i 30 w hotelu). A, no i przy całej operacji nie spłonął żaden samochód.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Zaczelo się nawet rozsądnie i ..... Nagle bzdury w konkluzji powyższej. Dla ebika też blaszak ?. A komórkę proponuję w woreczku foliowym zanurzyć w wiadrze z wodą. Kolejne urwanie z choinki ,a tym.samym moderacja forum jest potrzebna , aby zanim ktoś coś napisze takie jak post wyżej, poczytał sobie tak z miesiąc i zdobył odrobinę informacji i wiedzy.
Ten trend do blaszaka to jakiś super autorski wymysł ? Znam kilkanaście osób z ev i nikt nie stawiał ekstra garażu pod elektryka jak miał już takowy. ..A syn spoko ładuje w hali pod mieszkaniem w Gdańsku, bo ma normalną Wspólnotę, mądrych lokatorów, co potrafią myśleć i czytać.

Ps Bot to wyzej napusal jak resztę , bo inaczej nic tego nie tlumaczy.
 
Last edited:

vwir

Pionier e-mobilności
Straż pożarna nie zbiera danych nt. wieku płonących aut, ale po modelach wiemy, że wśród 7 pożarów elektryków z 2022 roku, dwa dotyczyły oryginalnych Peugeotów 106 Electrique, a więc aut, które miały przynajmniej 20 lat, bo później nie były już produkowane. Pozostałe 5 pożarów dotyczyło Tesli Model S (3 szt.), Nissana Leaf i Tazzari, a więc modeli produkowanych od kilkunastu lat. Takie modele w dużej mierze były do polski importowane jako używane (czasami też powypadkowe).
Cytat z: https://wysokienapiecie.pl/89604-pozar-samochodu-elektrycznego-dlaczego-wybucha-i-jak-go-ugasic/
 

radioaktywny

Posiadacz elektryka
Dopóki ilość pożarów elektryków będzie porównywalna ze spalinowymi nie będzie oceniał tych którzy wprowadzają zakazy. Z jednej strony mamy auta o średniej wieku 16,5 roku w PL (a więc i sporo gruzów 20-30 letnich), a z drugiej auta najwyżej kilkuletnie. Elektryki zaczęły być masowo sprzedawane w PL gdzieś od lat 2017-2018, więc pomijając jakąś niewielką liczbę Leafów i tym podobnych wynalazków z początku masowej produkcji EV, to najstarsze elektryki mają w Polsce góra 5-6 lat, a że sprzedaż z roku na rok rośnie to średnia wieku nie jest nawet te 2,5-3 lat (nadwyżka aut młodszych). Tych pożarów nie powinno być w ogóle, a nie że jedynym argumentem za jest ten, że EV nie palą się częściej niż nawet 20-30 letnie spalinowe. Daję sobie rękę uciąć że nie byłoby takiego halo gdyby samozapłonu dostał jakiś 10 czy 15-letni elektryk, ale nie prawie nowe auta jeszcze na gwarancji, gdzie żaden janusz nie wetknał łap w instalację elektryczną. Mam nadzieję, że zwolennicy parkowania i być może także ładowania EV w garażach podziemnych pod budynkami w których przebywają ludzie trzymają też bez najmniejszych obaw swoje auta w garażach wbudowanych w bryłę domu i tam je ładują. Niestety widzę tendencję odwrotną, elektryk raczej stoi w blaszaku na podwórku, a w bryle domu parkuje spalinowy, czyli jednak jakaś obawa jest. To tak a propos wąchania zapaszków ropiaczka w zamkniętym garażu podziemnym, dieselek śmierdzi i nikogo nie trzeba do tego przekonywać bo taka jest jego natura, tylko ci którzy postulują zamykanie się z nim w garażu być może jednocześnie trzymają swoje EV na zewnątrz domu, bo jednak nie chcą kusić losu. A nawet jeśli sami są absolutnie pewni swojego bezpieczeństwa, to mogą ulec naciskom żony bądź innych domowników, którzy już tak pewni nie są. Osobiście nie wstawiłbym elektryka do garażu w bryle domu, nawet bez ładowania go tamże. Nie dlatego że liczę że się zapali, ale po prostu na zasadzie dmuchania na zimne. Ostatecznie w razie W lepiej postawić nowy blaszak niż zostać bez dachu na głową (ciekawe swoją drogą jak ubezpieczyciele do tego podchodzą), a auto na gwarancji zostanie wymienione na nowe i praktycznie po kłopocie.
No i znowu hejt. Tutaj odpowiedź na zagrożenie ze strony nowych elektryków
https://autokult.pl/gigantyczna-akc...-3-mln-aut-moze-sie-zapalic,6946174677691136a
 

mALEK

Posiadacz elektryka
wirtualne byty ignorowac, a wspolnote, ktora nie ogarnia tematow emobilnosci, edukowac jak sie da.
na 100% hejt na BEV sie nasili, jak tylko paliwo wystrzeli na stacjach pod poziom 8zl....
 

pmlody

Pionier e-mobilności
Zaczelo się nawet rozsądnie i ..... Nagle bzdury w konkluzji powyższej. Dla ebika też blaszak ?. A komórkę proponuję w woreczku foliowym zanurzyć w wiadrze z wodą. Kolejne urwanie z choinki ,a tym.samym moderacja forum jest potrzebna , aby zanim ktoś coś napisze takie jak post wyżej, poczytał sobie tak z miesiąc i zdobył odrobinę informacji i wiedzy.
Ten trend do blaszaka to jakiś super autorski wymysł ? Znam kilkanaście osób z ev i nikt nie stawiał ekstra garażu pod elektryka jak miał już takowy. ..A syn spoko ładuje w hali pod mieszkaniem w Gdańsku, bo ma normalną Wspólnotę, mądrych lokatorów, co potrafią myśleć i czytać.

Ps Bot to wyzej napusal jak resztę , bo inaczej nic tego nie tlumaczy.
nie dalej jak wczoraj:
1695970047071.png
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Nauka jest zbędna ! Nic nie daje co widać u nas szczegolnie.

My juz żyjemy w takiej hu jni, iż nic juz nie jest w stanie mnie zdziwić. Minister sprawiedliwosci, ktory ma ją w dupie.. Itp, Premier klamca i cwaniak, itd......
A np. w Toruniu na nowym wydziale medycznym trzeba mieć zaświadczenie od proboszcza, pewnie chodzi że nie będzie sie pukać dzieci i dziweczynek bo one są już zarezerwowane...

Wśród wymagań wobec kandydata – obok złożenia m.in. świadectwa maturalnego i fotografii – jest zaświadczenie od księdza proboszcza, z adnotacją "z racji światopoglądowych szczegóły do uzgodnienia z władzami AKSiM".
 
Top