Zakaz parkowania BEV w garażach podziemnych

slaveq

Pionier e-mobilności
Ja chciałem się dopytać o ten argument, że palą się nowe elektryki i stare ice. Jeśli tak faktycznie jest to dlaczego nie ma zakazu wjazdu starych ice do garaży podziemnych? Skoro wszystkim nam zależy na zmniejszeniu liczby pożarów to nie ma co ryzykować przecież. Pożar jest pożar, nieważne co go wywołało.
 

Norbert

Posiadacz elektryka
Ja chciałem się dopytać o ten argument, że palą się nowe elektryki i stare ice. Jeśli tak faktycznie jest to dlaczego nie ma zakazu wjazdu starych ice do garaży podziemnych? Skoro wszystkim nam zależy na zmniejszeniu liczby pożarów to nie ma co ryzykować przecież. Pożar jest pożar, nieważne co go wywołało.
W kwestii starych ICE...

Auto z 2017r, nie jest stare. A nawet jeśli jest to miało nowy lepszy EGR.
Na końcu jest ciekawa informacja dot. BMW 120d :) które naprawiane wielokrotnie i tak postanowiło spalić się ze wstydu :)
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
W kwestii starych ICE...

Auto z 2017r, nie jest stare. A nawet jeśli jest to miało nowy lepszy EGR.
Na końcu jest ciekawa informacja dot. BMW 120d :) które naprawiane wielokrotnie i tak postanowiło spalić się ze wstydu :)
2017 naprawdę zabytkowe to BMW.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
Czyli zakaz parkowania dla aut elektrycznych i starszych niż 5 lat aut spalinowych.👍
Wtedy budynki będą bezpieczne i walczący z plagą płonących aut będą mogli spać spokojnie. ✌️
Upsss. Wróć …
Przecież z BEV walczą głównie posiadacze starych „TDI-ków”… 🤷🏻‍♂️
Czyli o pożary tu nie chodzi..,
Przykra sprawa, ale przynajmniej parkingi będą puste i bezpieczne 🤣😎
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
6 lat temu Range Rover znajomego prawie się spalił bo wiązka ocierała o poduszkę zawieszenia i doszło do zwarcia - ledwo uratowany bo jechał przytomny kierowca dużym i miał dwie 12kg gaśnice. Sam 3 lata temu prawie straciłem Audi jak olej ze skrzyni wystrzelił przez ogryziony przewód gumowy prosto na osłonę termiczną skrzyni i silnika - dopiero gaśnica ze stacji duża gruszka pomogła. Strażak powiedział że jak bym otworzył maskę to by nic nie zostało.
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Ps. właściciele tedeiczków z wami walczą, bo i wy walczycie z nimi popierając strefy czystego transportu, akcja budzi reakcję
Strefy czystego transportu wymyślają politycy, a nie użytkownicy samochodów elektrycznych.

Zapewniam Cię że politycy mają głęboko gdzieś użytkowników samochodów elektrycznych, których jest w Polsce tak mało że to temat nie warty ich uwagi.
 

Agacia76

Posiadacz elektryka
Problem w tym, że stare spalinowe palą się z powodu niesprawności technicznej, januszy przerabiających instalację elektryczną, pakujących większe bezpieczniki niż powinny być "bo się przepalały". Przetarty wężyk czy ocierający przewód też się do tego zalicza, dlatego jak coś gdzieś wisi nieprzymocowane to diagnosta nie podbije dowodu (dlatego na przegląd zawsze jeżdżę z kompletem trytek w razie czego). Jak się zagląda pod maskę częściej niż raz na rok to się wyłapie że coś gdzieś wycieka albo wisi. A ciekawe jak sprawdzić czy w baterii elektryczka się nic złego nie dzieje. System elektroniczne niby są, ale to i tak nie zapobiega spontanicznym pożarom. Na wsi obok działeczki pobudował się sąsiad, który ma fotowoltaikę ale nie na dachu tylko na stojaku w ogrodzie, ma auto elektryczne które parkuje w blaszaku obok wjazdu, a w garażu w bryle domu stoi spalinowy. Może jest paranoikiem albo coś, ale fakty są jakie są.

Ps. właściciele tedeiczków z wami walczą, bo i wy walczycie z nimi popierając strefy czystego transportu, akcja budzi reakcję, a każdy kto się z wami nie zgadza jest botem
Największym problemem jest Polska mentalność . Ja mam pod drewnianym domem 2 elektryki i każdego dnia używam ładowarki ( nie korzystam z gniazdka). Koszt zakupu jest wysoki natomiast eksploatacja i związane z nią poniesione koszty to w moim przypadku 1/4 kosztów związanych z utrzymaniem spalinowego, a frajda z jazdy bezcenna😀a spontanicznie to radzę zaopatrzyć się w uniform sapera jak zawitasz kiedyś do Norwegii, bo tu co 3 auto to elektryk a co 2 to tesla😉 na szczęścia tu nie ma takiego swirowania i nie patrzą na ciebie jak na potencjalne zagrozenie.Polecam spróbować i pozdrawiam.
 
Top